Wpis z mikrobloga

@scietydrwal:

duzo rzeczy jest tansze w niemczech w przeliczeniu na zlotowki, no i co z tego? coz, nie da sie kraju ktory byl przez 50lat karmiony komuną zmienic w 20 w potege ekonomiczna.


jeszcze pare lat temu było taniej ale przeciez za PO to była ruina.
Teraz wszystko kilka razy droższe i jest świetnie
( ͡° ͜ʖ ͡°)
i w kraju gdzie 50 lat była komuna (a
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mako37: ale ja nie przeczę, tylko op wrzucił zdjęcie dość drogiego polskiego masła, bo za 6 zł to z palcem w nosie znajdziesz, co nie znaczy że to jest fajne
  • Odpowiedz
@geuze Cena Kerry Gold 250g w Lidlu w Badenii-Wirtembergii to 1,89€. Cen o jakich mówisz za masło nie widziałem nigdy, a w Badenii jest drogo


@windows95: to nie jest regularna cena. Przejdź się do najbliższego marketu i sprawdź ceny innych marek niż własne poza promocją i będziesz miał jak w wyżej wklejonym przeze mnie linku - 2,3-2,5€ za kostkę Kerrygold, Landliebe itp.

Ja nie twierdzę, że w Polsce jest super tanio,
  • Odpowiedz
@witam12: j/w - porównuj produkty tej samej kategorii i rób rzetelne porównania, spokojnie w Polsce kupisz masło za 3zł/100g (Lidl, Biedronka), ale to nie pasuje do Twojej narracji. Zgodzę się z Tobą, że różnica w cenie jest prawie żadna lub minimalna, a wcześniej w Polsce nabiał był znacznie tańszy, ale nie manipuluj i porównuj dyskontowe produkty do dyskontowych, a markowe do markowych ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@geuze: @ediz4: @lucer: Nie przetłumaczycie im tego, nawet nie ma co próbować XD Zaraz wyliczą ile ps4/żelków Haribo możesz kupić w Polsce za minimalna netto w porównaniu do Niemiec i pensji brutto i Was zaoraja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@ediz4 każdy ma swój rozum, kto chce wyciągnie wnioski, kto chce się #!$%@? @dylann jak masło za 7 zł jest dość drogie to polecam Ci wybrać się na zakupy do mniejszego sklepu a nie się Biedronki xD tylko weź ze sobą przynajmniej dychę bo może nie starczyć @geuze póki co to ty próbujesz mi wcisnąć jakąś manipulacje, tak jakbym za przekonanie was miał dostać tonę tego masła xD jakbym porównał najtańsze masło
  • Odpowiedz
@geuze póki co to ty próbujesz mi wcisnąć jakąś manipulacje, tak jakbym za przekonanie was miał dostać tonę tego masła xD jakbym porównał najtańsze masło niemieckie z najtańszym z biedronki to różnica wyjdzie jeszcze większa. Mleczna Dolina kosztuje prawdopodobnie 5.99 zł za 200g a najtańsze niemieckie około 1.50 euro.


@witam12: przecież to gówno, które wklejasz to jest praktycznie najtańsze niemieckie masło XDDD Lidlowa Milbona kosztuje tyle samo, nie wiem co może
  • Odpowiedz
jakbym porównał najtańsze masło niemieckie z najtańszym z biedronki to różnica wyjdzie jeszcze większa.


@witam12: no to śmiało porównaj - wszyscy razem się pośmiejemy, bo wyjdzie ci w najlepszym przypadku różnica dosłownie kilkudziesięciu groszy na kostce na korzyść Niemiec, 1,5€ to praktycznie dolna granica za masło, nie ma nic tańszego, a jak kurs Euro podskoczy to już nie XD Tylko mówimy o regularnej cenie produktów w ciągłej sprzedaży w dużych marketach,
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@geuze weź kalkulator do ręki i przestań się tu pluć, przecież różnica w cenie masła między PL a DE to właśnie kilkanaście groszy...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@witam12: dlatego po masło jeżdżę do Lidla czy biedronki, niczym się nie różni od tego sklepowego, jeśli lubisz wydawać to Twój problem, zresztą u mnie w mieście małych sklepów jest tyle że na palcach obu rąk policze. Mało tego korzystam z promocji często i kostka wychodzi po jakieś 4.5 jak kupię 3
  • Odpowiedz