Wpis z mikrobloga

@Okoproroka: Jak pisałem wcześniej - wystarczyłoby żeby konsultant wkleił mi formułkę, że rozwiązanie jest na biznes.gov.pl, już to by było lepsze niż kończenie sesji po 40 sekundach, gdzie widziałem jakby osoba po drugiej stronie pisała, przestała i koniec jakby stwierdziła, że "a #!$%@?ć, nie chce mi się".
  • Odpowiedz
@LegoBatmanRules: Ja się zdziwiłem że system nie jest zapchany xD Bo składałem wniosek stosunkowo szybko (do końca miesiąca jest czas generalnie) spodziewając się, że przez dwa tygodnie będzie się procesował a dostałem po pół godziny potwierdzenie że poszło.

Też mam tipa od księgowego - ściągnij sobie wszystkie potwierdzenia które dostaniesz na maila żebyś miał na wszelki wypadek dowody że zmieniałeś na ryczałt. Mieli ponoć sytuację gdzie coś się "zepsuło w
  • Odpowiedz
@Khaine: Ja planowałem pobrać, wysłać do księgowego, zapisać u siebie i dodatkowo mieć backup na drugim dysku. Faktury kosztowe też tak przechowuję, na wszelki wypadek, plus jeszcze oryginały w większości mam na mailu.

Bowiem nikt nie zna dnia ani godziny.
  • Odpowiedz
@LegoBatmanRules: a może jakiś small talk, a nie od razu z grubej rury jakieś trudne pytania ¯\_(ツ)_/¯

To zdecydowanie nie jest pytanie do porannej kawki. Odezwij się po południu, jak już nikogo nie będzie w robocie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@LegoBatmanRules No dobra, ale to nie jest pytanie o polski ład, więc dlaczego oczekujesz, że ma znać odpowiedź? Jak ją zapytasz jak wypełnić wniosek do ZUS o zasiłek macierzyński i do urzędu miejskiego z informacją o przekształcenie lokalu w firmowy to też ma linki znać?
  • Odpowiedz
@LegoBatmanRules Z tego co pisali wczoraj na wykopie jest 100 konsultantów i tysiące pytań. Jak każdy będzie zgłaszał się z pytaniem nie na temat i każdemu mają odpisać, to ludzie, którzy mają prawdziwe problemy, nie dostaną odpowiedzi
  • Odpowiedz
@Vetinari pytanie nie dotyczyło bezpośrednio ceidg. przeczytaj jeszcze raz, do skutku aż rozumiesz. jeśli nowy ład dotyczy nowych przepisów podatkowych, to sposób ich rozliczania jak najbardziej dotyczy nowego ładu
  • Odpowiedz
@bardzofajnynick Ale nowy ład nie zmienił tych przepisów. Nie zmienił sposobu przejścia z liniowego na ryczałt. Nie zmienił tego, jak się obsługuje CEIDG. Co w tym pytaniu dotyczy przepisu, który dodał lub zmienił polski ład?
  • Odpowiedz