Wpis z mikrobloga

Jeśli piesi będą mieli pierwszeństwo - będą włazili na jezdnie i pasy bez uprzedniego upewnienia się, że jest bezpiecznie. Często widze świadome wpychanie się pod koła "bo pierwszeństwo". Wynik konfrontacji 1,5 tony blachy z 70kg mięsa jest oczywisty. Drobny błąd kierowcy i po człowieku.

Jeśli piesi nie będą mieli pierwszeństwa (lub będą mieli ograniczone) - będą w naturalny sposob unikali konfrontacji z dużą maszyną. Będą również upewniać się, czy wejście na jezdnię jest bezpieczne. Błąd kierowcy będzie miał mniejsze konsekwencje niż w pierwszym scenariuszu.

Jeśli w danym miejscu dużo pieszych przechodzi przez jezdnie - zrobić sygnalizację. Jeśli mało - przejścia na ktorych mają albo kliknąć by zmieniło się światło albo czekać na luke między samochodami.

#polskiedrogi #mojwlasnywysryw
  • 186
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Darth_Gohan: czy to Cię dziwi? ( ͡~ ͜ʖ ͡°), bo mnie zupełnie nie, patrząc co się dzieje na wrocławskich, pod wrocławskich i dalszych drogach z perspektywy >80kkm rocznie ( ͡ ͜ʖ ͡)
@L-LORD: Pozwólcie, że wypowiem się jako pieszy i kierowca ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Gdy jestem pieszym to uważam na siebie i sprawdzam czy aby wejscie na pasy nie spowoduje rozjechania mi dupy i dopóki nie jestem tego pewny to nie wejdę. Jak jestem kierowcą to uważam żeby nikogo nie rozjechać i zakładam, że pieszy po prostu wejdzie i na to uważam, tutaj przykładem może być ulica dąbrowskiego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sirion: W ciągu dnia to możesz sobie czekać aż do nocy ( ) ( o ile orkiestra złożona z klaksonów pojazdów za tobą nie spowoduje wyjścia kierowców za tobą i aktów agresji skierowanych w różnych kierunkach ( ) XD
@L-LORD niestety ale masz trochę racji. Jeżdżę prawie codziennie autem i - o ile przepis o pierwszeństwie pieszych nie uważam za zły - to wraz z wprowadzeniem tego przepisu część przejść dla pieszych powinna być zmodyfikowana lub usunięta. Część tych przejść dla pieszych jest kompletnie niedostosowana do warunków wproqadzenia takich przepisów np. Przejścia dla pieszych na drugich dwupasmowych, bez sygnalizacji świetlnej, do tego wzdłuż drogi są jakieś drzewka które de facto zasłaniają
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mnemonk: "różowy" pasku przeczytaj słowo po słowie to, co napisałem " stoisz na pieprzonym środku deptaka pojazdem ok. 5 metrów długim i min 1,5m wysokim i nie możesz się ruszyć, bo szarańcza "nie widzi przeszkody na swojej drodze na wprost i nie potrafi zatrzymać się z oszałamiającej prędkości chodu 1km/h na kilka sekund żeby przeszkoda ( samochód osobowy, bus towarowy) zniknęła z jej drogi CH wie gdzie prowadzącej XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sirion: Byłeś kiedykolwiek w okolicy Starego miasta we Wrocławiu? Jeśli nie, a przede wszystkim nie siedziałeś za kierownicą samochodu to zamilcz i przestań pieprzyć bzdurne komentarze jak nie znasz sytuacji.