Wpis z mikrobloga

Jeśli piesi będą mieli pierwszeństwo - będą włazili na jezdnie i pasy bez uprzedniego upewnienia się, że jest bezpiecznie. Często widze świadome wpychanie się pod koła "bo pierwszeństwo". Wynik konfrontacji 1,5 tony blachy z 70kg mięsa jest oczywisty. Drobny błąd kierowcy i po człowieku.

Jeśli piesi nie będą mieli pierwszeństwa (lub będą mieli ograniczone) - będą w naturalny sposob unikali konfrontacji z dużą maszyną. Będą również upewniać się, czy wejście na jezdnię jest bezpieczne. Błąd kierowcy będzie miał mniejsze konsekwencje niż w pierwszym scenariuszu.

Jeśli w danym miejscu dużo pieszych przechodzi przez jezdnie - zrobić sygnalizację. Jeśli mało - przejścia na ktorych mają albo kliknąć by zmieniło się światło albo czekać na luke między samochodami.

#polskiedrogi #mojwlasnywysryw
  • 186
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@MePix: Taaaa, takie ameby umysłowe, które mają w głębokim poważaniu wszelkie przepisy i jakąkolwiek logikę wpieprzają się na czerwonym świetle dla pieszych pod ruszające na zielonym pojazdy. Broń broń takich debili, to możesz im po jakimś czasie na gipsach lub mniej optymistycznie nagrobkach napisać "usłyszał gdzieś w radio/tv/internecie, że ma "pierwszeństwo na przejściu dla pieszych" tylko k***a nie dosłyszał, że jak ma sygnalizację świetlną to może sobie to wsadzić tam gdzie
@XMXM: Bronię, bo ty bronisz kierowców.

Mało masz pijanych debili za kółkiem?
Albo niestosujących prostego zakazu "STOP" kierowców?
Ile razy mi typ by nogi połamał, bo się nie zatrzymał na stopie i se powolutku przejechał, nie zważając, że ten STOP coś oznacza i jest tam z jakiegoś powodu ¯\(ツ)_/¯
A ile to razy na warunkowej strzałeczce mi na pasy wjechał debil, to by mi włosów na głowie brakło do policzenia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MePix: a tak bardziej poważnie to, tylko przez 15 minut jazdy na ruchliwej trasie poprzedniej nocy ( nocka na taxi we Wrocławiu), na 5 z 10 skrzyżowań pieszy/piesi wtargnęli na przejście dla pieszych w momencie zapalenia się sygnału/światła zielonego dla pojazdów przy ilości pojazdów powyżej 3 na każdym z pasów jazdy.
@XMXM: Piesi to też debile, tak samo jak rowerzyści, Ci na hulajkach elektrycznych, samochodach, motorach.

Wszędzie są debile taka jest prawda.
Ale podtrzymując zdanie.

Jakby Ci pieszy wszedł w auto (Ty stoisz a on biegnie) to Ci wgniecie blachę tylko, rowerzysta wybije szybę jak i reszta a motorek coś tam zrobi więcej

Różnica taka, że jak Ty zrobisz to samo, to konsekwencje będą opłakane, dlatego od kierowcy wymaga się większej odpowiedzialności.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MePix: Stan punktów na moim koncie wynosi: 0pkt. Zmieniło się to 2 razy przez 15 lat- maksymalna ilość punktów wynosiła 6pkt ( )(σ ͜ʖσ)
@XMXM: Czyli coś przeskrobać musiałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak samo mogę sobie tłumaczyć debilne majsterkowanie moje.
Od 10 lat majsterkuję i przekładam sobie włączoną piłę, frezarkę z ręki do ręki z tarczami i innymi końcówkami i nic mi się nie stało tak samo jak Ty nic nie zrobiłeś i nic Ci się nie stało łamiąc przepisy drogowe.

Co nie oznacza, że pewnego razu ten fart się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MePix: Nie raz nie 50 durni piesi próbowali sforsować moje auto ( skrzyżowanie łaciarska/oławska we Wrocławiu) i jakoś nic się nie zmieniło. Zatrzymanie pieszego trwa ułamek sekundy, dowolnego pojazdu o wiele dłużej ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
@XMXM: Jak ktoś idzie i nie patrzy czy coś jedzie, nie patrzy na znaki i na nic, to jestem za tym, żeby rodzina po stuknięciu takiego osobnika płaciła za naprawę pojazdu.

Tak samo jak jestem za tym, żeby kierowca po posłaniu kogoś na wózek wypłacał mu do końca życia rentę i odszkodowanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mnemonk: to wyobraź sobie, że stoisz na samym środku i nie możesz się ruszyć, bo piesi idą przed pojazdem, za pojazdem i k***a niespodzianka prosto w Twój samochód ( bez zatrzymywania nie licząc pi razy oko 10cm od obiektu)
( ) XD XD XD XD XD XD XD XD XD co w takim przypadku zrobisz?