Wpis z mikrobloga

Jeśli piesi będą mieli pierwszeństwo - będą włazili na jezdnie i pasy bez uprzedniego upewnienia się, że jest bezpiecznie. Często widze świadome wpychanie się pod koła "bo pierwszeństwo". Wynik konfrontacji 1,5 tony blachy z 70kg mięsa jest oczywisty. Drobny błąd kierowcy i po człowieku.

Jeśli piesi nie będą mieli pierwszeństwa (lub będą mieli ograniczone) - będą w naturalny sposob unikali konfrontacji z dużą maszyną. Będą również upewniać się, czy wejście na jezdnię jest bezpieczne. Błąd kierowcy będzie miał mniejsze konsekwencje niż w pierwszym scenariuszu.

Jeśli w danym miejscu dużo pieszych przechodzi przez jezdnie - zrobić sygnalizację. Jeśli mało - przejścia na ktorych mają albo kliknąć by zmieniło się światło albo czekać na luke między samochodami.

#polskiedrogi #mojwlasnywysryw
  • 186
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mnemonk: "starówkę" to masz w Warszawce XD Przeczytaj dokładnie słowo po słowie " stoisz samochodem po środku "deptaka" k***"a 5 metrów długości" i "ameba umysłowa w skrócie pieszy/turysta/ jakkolwiek sobie to coś nazwiesz wchodzi ci prosto w drzwi/błotnik/ wpada na maskę samochodu" co w takim przypadku zrobisz? Tak samo dzieje się na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną (°°
Bardziej denerwuja mnie osoby, ktore kreca sie kolo przejscia bo np z kima gadaja, po czym nagle sie odwracaja i na pelnej wchodza na przejście.


@mlodysum: straszne, gdyby nie te 3 sekundy które zmarnowałem na zwolnienie przed przejściem to bym sobie życie na nowo ułożył
@L-LORD: Ale przecież podali ilość wypadków od czasów wprowadzenie tych przepisów i w widoczny sposób spadły j wypadki i śmiertelne wypadki na przejściach. Znaczy się działa
@durielek2 Najdrozszy, tu nie chodzi o zwalnianie czy nie. Wiesz skad sie biora wypadki? Z braku zdecydowania, z szybkich nieprzewidzianych manewrów, z braku płynności ruchu drogowego. Mam tu na mysli i pieszych i samochodu. Nie chodzi o to, zeby nie zwalniac. Chodzi o to, zeby zminimalizowac te rzeczy o których wyzej wspomnialem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@durielek2: Misiu kolorowy ja na nikogo na deptakach nie trąbie, przynajmniej na razie. Zadaję wam tylko pytanie jako lekko doświadczony kierowca co "wy wielcy obrońcy bezmózgich użytkowników dróg i chodników" zrobilibyście w danej sytuacji XD
@XMXM: Czepiasz się szczegółów. Jak zwał, tak zwał. Sam Rynek to to nie jest. TAK, mogą wejść przez przypadek w auto, BO SIĘ GO NIE SPODZIEWAJĄ NA DEPTAKU!
Samochody też przejeżdżają na czerwonym, w obrębie skrzyżowania powinno zachowywać się szczególną ostrożność.
Bez odbioru, buziaki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jeśli piesi będą mieli pierwszeństwo - będą włazili na jezdnie i pasy bez uprzedniego upewnienia się, że jest bezpiecznie.

@L-LORD: piesi i bez tego wchodzili na przejscie bez patrzenia. Sam bylem kilkukrotnie uczestnikiem zdarzenia jak pieszy wchodzil pod rozpedzony autobus jadacy z wiaduktu. Kierowca poswiecal pasazerow i targalo nimi jak workami kartofli przy tak naglym zatrzymaniu.
@MePix: mordo, ale w kodeksie drogowym nie ma żadnego "musisz zwolnić przed przejściem". Przeczytaj sobie ten przepis z 15 razy że zrozumieniem. Tam chodzi o toz że nie możesz sobie ot tak jebnąć w kogoś na pasach i powiedzieć "no ale jest dozwolone 50, czyli wtargnął". To jest analogiczne do auta włączającego się z podporządkowanej.
@L-LORD: miałem kiedyś takiego kolegę który wchodził na pasy bez rozglądania "Bo on na pasach ma pierwszeństwo" raz widziałem jak tor ledwo wychamował kilka centymetrów od niego a kierowca aż się spocił. Innym razem widziałem jak 2 auta się stuknęły. Niegdy się nawet nie obejrzał za siebie ani nie zareagował w żaden sposób, jak by się nic nie stało. Takich sytuacji na pewno było więcej. Wtedy wydawało mi się to straszenie
@91mleko: chyba nigdy przepisów drogowych nie przestrzegałeś.
Jak ktoś zbliża się do pasów to masz obowiązek zwolnić, a zatrzymanie auta nawet przy 30km/h to raptem mały odcinek.
Lepiej oddaj prawko na policję z wytłumaczeniem, że nie potrafisz jeździć

mordo, ale w kodeksie drogowym nie ma żadnego "musisz zwolnić przed przejściem".


@Rachey: Że kurła co?

Kierowca ma przede wszystkim obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych, a od