Wpis z mikrobloga

Czytając komentarze stwierdzam, że pokolenie lat 90' jest ostatnim pokoleniem w Polsce które w miarę racjonalnie myśli i patrzy na świat. Wykopowi eksperci, programiści, influenserzy, youtuberzy - wszyscy będą zarabiać 15k. A potem człowiek widzi ich w pracy, na ulicy - do dyskusji pierwsi, a szliferki czy innego elektronadzędzia boją się do ręki wziąć. Jeszcze życie zweryfikuje rozwojowych dynamiczniaków.


@puszczyk05: Właśnie dzięki takim ludziom później Ci, którzy mają umiejętności przy zrobieniu
niska pensja nie równa się niskiemu IQ typie


@LonNon: oczywiście, że IQ ma niemały udział przekładający się na finalne zarobki.

Istnieje takie pojęcie jak analfabetyzm funkcjonalny, który polega na tym, że mimo iż ktoś potrafi pisać i czytać (a nawet może i liczyć), to nie radzi sobie mimo tego z "łączeniem kropek" i nie potrafi żonglować zasobami/szansami, którymi jest otoczony.

W dobie posiadania dostępu do Internetu to można powiedzieć, że
@Zacollinho o to to.. znałem takiego Damiana co robił kafelki, pił jak porąbany ale płytki kładł tak że mucha nie siada. Pił za swoje, biedę klepał przez siebie.

Miał ciężkie dzieciństwo i młodość, katastrofalne związki, nie potrafiłem mu pomóc. Terapeuci też rozkładali ręce.
@IcyHot: Z przytoczonego przez PB raportu wynika, że 34 procent ankietowanych zarabiało 2000-3000 zł netto, a 19 procent mniej niż 2000 zł netto. Ma to kolosalne implikacje nie tylko dla warunków bytowych pracujących, lecz także dla ich pozycji na rynku pracy. 17 procent Polaków nie dysponuje oszczędnościami, które umożliwiłoby utrzymanie się przez tydzień po utracie pracy. 19 procent nie ma środków na przeżycie miesiąca, 22 procent kwartału. Oznacza to, że 36
@Bartholomew: Albo kimkolwiek innym, kto zarabia tyci więcej. Skąd na wykopie to idiotyczne przekonanie, że zarabianie cokolwiek więcej to od razu musi być programista i 15k? 3,5 - 4k netto na głowę to odczuwalnie więcej na rodzinę niż 2,7k na głowę. O ile ciężkie do osiągnięcia w pierwszej pracy bez specjalistycznych zdolności, o tyle mówimy tu prawie o dekadzie doświadczenia i czasu na rozwój.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Smokalaskanski: to niech myślą jak lepiej zarabiać, no ale po co, skoro "huehuehue weźmiemy kredycik na 30 lat i BEDZIEM MIESZKAĆ WE WARSIAWIE"
Ja wiem, że "abonazachodzieto" każdego stać na mieszkanie 60m2 w Paryżu, Berlinie czy tam innym Wiedniu, nawet jak zarabia minimalną, ale tu jest tak jak jest.

A jest tak, że opłaca się być zaradnym i poszerzać kwalifikacje.
Ci którym się nie udaje wymyślają tysiące powodów, żeby wytłumaczyć swoją