Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cynamonowazaslona: może tak, może nie. Nie wiem, bo nie wyciągam pochopnych wniosków po wpisie na jakieś grupie na fb. Za to uważam, że Ty masz ograniczone pole widzenia. Skupiasz tylko na kwocie, która zarabiają. W ogóle pomijając kwestie tego gdzie mogą mieszkać, gdzie szukają nieruchomości, jaki mają wkład własny itp.
  • Odpowiedz
@pwone: poważnie uważasz, że na zadupiu 3 osobowa rodzina z małym dzieckiem weźmie kredyt przy zarobkach 5500 zl netto i będzie sobie bezstresowo żyła? xD Jasne sytuacje bywają różne i najważniejsze, że są szczęśliwi i się kochają.Tylko jak mieszkasz sam to policz sobie ile obecnie wydajesz na wszystko ewentualnie zapytaj rodziców o rachunki.

Druga kwestia jest taka, że ja nie wyobrażam sobie mieć dziecko i zastanawiać się co będzie jak
  • Odpowiedz
@Smokalaskanski: j----z budowlany to robiąc od poniedziałku do soboty to ponad 4k powinien wyrwać chyba że to jakieś podlasie czy inne zadupie. Na magazynie w świętokrzyskim jakieś 5 lat temu lekko 3500 na łapę. Poza tym i ja w ciągu 9 lat robiąc jeszcze wtedy w budowlance miałem wzrost od 100 do 170 już nie mówię o obecnym wzroście , ale tak to jest jak ktoś nie jest ambitny i
  • Odpowiedz
Czytając komentarze stwierdzam, że pokolenie lat 90' jest ostatnim pokoleniem w Polsce które w miarę racjonalnie myśli i patrzy na świat. Wykopowi eksperci, programiści, influenserzy, youtuberzy - wszyscy będą zarabiać 15k. A potem człowiek widzi ich w pracy, na ulicy - do dyskusji pierwsi, a szliferki czy innego elektronadzędzia boją się do ręki wziąć. Jeszcze życie zweryfikuje rozwojowych dynamiczniaków.


@puszczyk05: A jak zarabiam 15k i mnie życie nie zweryfikowało, to już się mogę wypowiedzieć? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie mam nic do ludzi z posta OPa. Z perspektywy dobrze zarabiającej osoby stwierdzam jednak, że ich 10 lat w jednej firmie to najprawdopodobniej właśnie jest ta przyczyna niskich zarobków...
Sama pracuję 5 lat w tej samej firmie, ale wielokrotnie negocjowałam podwyżki, przy czym raz po oznajmieniu, że dostałam lepszą finansowo propozycję z innej firmy, której przyjęcie rozważam,
  • Odpowiedz
@Pantegram: złe jest to, że pana los został zdeterminowany 30 lat temu... został skazany na wykluczenie na każdej płaszczyźnie życia, bo nie urodził się w mieście wojewódzkim i nie ma prawa rozwijać swoich kompetencji, sięgnąć po kurs z urzędu pracy, albo negocjacje swojej stawki. Pomijam możliwość zmiany miejsca zamieszkania, bo chodzi o przywiązanie kulturowe i więzi rodzinne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak poważnie to nie
  • Odpowiedz
Z takim zarobkami to nawet nie dadzą im rat na wagę z Rtvagd


@t0mI84:

z takimi zarobkami, maja 1-2k na rate, czyli moga liczyc na kredyt 200-300k. Stosunkowo niski scoring z BIKu, raczej przesunie szale na 200k

Komentarze takie jak twoj, pokazuja, ze jestes kompletnym ignorantem. I w sumie, jak komus powinni odmowic rat na wage, to wlasnie tobie.
  • Odpowiedz
Zarobki to wypadkowa farta, umiejętności i podjętych decyzji. Nieładnie oceniać ludzi przez ich pryzmat, jednak i bez oceniania można z całą pewnością stwierdzić, że "skoczkowie" lepiej zarabiają, bo na to są zwyczajnie badania i dane statystyczne...

Nie ma co siedzieć latami w jednej firmie, jeśli nie jesteś doceniany. A trudno pensję na poziomie poniżej 3k zł/msc netto dla pracownika z prawie 10-letnim stażem nazywać jakimś wielkim docenieniem...

Nie wiem, w jakiej branży pracują, ale najprawdopodobniej mogliby zarabiać 2x tyle, gdyby tylko mieli w sobie więcej odwagi i inicjatywy, by szukać lepiej płatnych ofert pracy, negocjować twardo podwyżki i rzucić papierami, jeśli trzeba.


@Pantegram
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Smokalaskanski: k---a dzbany tutaj oderwane są od rzeczywistości. Aplikant radcowski w stolicy województwa 1700 na rękę, lekarz stażysta 1700 na rękę (od tego roku podwyżka 3000 ale tak było przez lata), większość zawodów to zarobki netto w granicy 2400-3200 ale dla wykopków ludzie pytający o zdolność kredytową zarabiając 2700 to patologia xD portal szurów, mitomanów i nastolatków co g---o wiedzą o życiu xD
  • Odpowiedz
@Smokalaskanski: ale zdajesz sobie sprawę, ze na prowincji za 200k kupisz normalne mieszkanie w bloku w ich przypadku dla 3 osobowej rodziny 60m2 to chyba wystarczająca opcja, biorąc kredyt na 15 lat przy wplacie 40k rata około 1400 pln - przychody tej rodziny to 5800 miesiecznie - da radę bardzo ale to bardzo skromnie wyżyć.

P.S oczywiście nie znamy szczegółów ale jeśli mamy już generalizować to bardzo proszę
  • Odpowiedz
@xortis: Super porównanie na pewno aplikant radcowski z 1700 zł netto pcha się w kredyt i dzieci na początku swojej drogi zawodowej xDDDD

Idąc Twoim tokiem rozumowania oszacuj zarobki w zawodach o których wspomniałeś po 10 latach aktywności zawodowej? xDDD (lekarz, radca prawny)

@sylwek2k: uważasz, że spokojna głowa to 3 osobowa rodzina kredyt i nóż na gardle jak stary nie będzie mógł iść do pracy przez jakiś czas?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cynamonowazaslona: jest super porównanie bo wyobrażenie ludzi jest zupełnie inne. Jeśli w takich zawodach powszechnie uważanych za jedne z bardziej lukratywnych zarabia się g---o to czego oczekiwać od innych zawodów?
  • Odpowiedz
@xortis: masz w rodzinie lekarze wiesz ile zarabia? Początek jest ciężki masa nauki i wyrzeczeń, ale później zarabiasz dobrą kasę coś za coś. Tutaj mowa jest o gościu który 10 lat pracuje w jednym miejscu i ma 2700. xD Nie widzisz różnicy?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cynamonowazaslona: nie widzisz tego że 80% społeczeństwa tyle zarabia? I że nawet zawody wysoce lukratywne na swojej drodze też mają takie zarobki, a często wyobrażenie ludzi o ich zarobkach za 10 lat jest błędne.
I tak wiem ile zarabiają lekarze bo mam przyjaciół lekarzy i sam jestem lekarzem dentystą.
  • Odpowiedz
@xortis: Oczywiste jest to, że w wielu branżach na początku zarabia się mniej tylko masz perspektywę i nie ma mowy o tym żeby po 10 latach zarabiać 2700 chyba, że jesteś upośledzony, leniwy i nie wiem co jeszcze.

Każdy decyduje o sobie i dla mnie jeżeli ktoś skazuje się na taką wegetacje to tylko z własnej woli xD i nie wmówisz mi, że się nie da... xD i nie mam
  • Odpowiedz