Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@mickpl: nie, nie chodzi o to. Glapinski przyznal w wywiadzie, ze po 20 grudnia NBP dostal zrewidowane dane i predykcje oraz oczekiwania uwzgledniajace taryfy URE i rosnace ceny surowcow (gaz, ropa znow w trendzie wzrostowym) i - stad- stawiam, ze chce zadzialac wyprzedzajaco, ale bedzie to dzialanie rozczarowywujace (50/75pb max).

Podawal, ze zmiana jest techniczna, bo nie pasowala czlonkom - ale wtedy przenosi sie na termin pozniejszy szczegolnie, ze zawsze RPP
@kiedysmialemtubordo: Jeżeli mogę zapytać. Co ma na celu działanie wyprzedzające? Kupienie czasu? Aby bardziej podnieść stopy dopiero za miesiąc? Kiedy będzie widoczna wyższa inflacja? Czy żeby rynki nie zareagowały źle na zbyt małą podwyżkę stóp przy znacznej inflacji? Nie do końca tutaj rozumiem, co zmiana kolejności (czyli najpierw posiedzenie RPP i komunikat o podwyższeniu stóp, a dopiero później wstępne dane GUS o inflacji) ?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Cinex: rzad boi sie podnosic stopy, bo caly sukces zawdzieczamy kredytowi i #!$%@? w ostatnich latach sektora nieruchomosci (my budujemy obecnie 900 tys mieszkan, a za rzadow PiS oddalismy ich ponad milion!!!). Wejdz na grupki hipoteczne i zobacz kto w ostatnich latach dostawal kredyt albo o niego aplikowal. Zatrwozysz sie, serio.

Banki mowia wprost - jak stopy siegna 4% to bedziemy mieli problem. W Irlandii (this time is different ofc) takie
@kiedysmialemtubordo: Dzięki za odpowiedź. Sam jestem z kredytem od tego roku, nie wziąłem pod korek, bo (nie tak jak inni ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) przeczytałem umowę. Do 10% stóp jestem w stanie udźwignąć, jak będzie druga Turcja, to już będzie mega problem dla mnie osobiście. Jak mówisz ludzie co mieli raty po 2000zł przy 3m wiborze 0.21%, zrobią pod siebie przy poziomie 4%.

Nie do końca