Wpis z mikrobloga

@plazma: konopie zostały zakazane z 3 aspektów i efekt psychodeliczny mało tutaj miał wpływu

@Theobromine: coś więcej na ten temat? Znam historie konopi i trochę historie ruchu hipisów w USA i mam pewne domysły.

@Kulek1981: znam zalety grzybków, powiem nawet, że klienci w moim sklepie szczególnie +50 lat praktykują branie. Co ciekawe kilku z nich wykłada na uczelniach kierunki ścisłe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sicarios: No właśnie kasa by sie zgadzała jakby był legal i akcyza. Zastraszanie xddd przed czym. Bardziej oni sie boja ze ludziom oczy by sie otworzyły. Także nie wiem o czym ty pierrrdolisz wariacie ale blednie wnioskujesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dyspenseria: Od dawna wiadomo, że psylocybina nie zabija umysłu, jeżeli się nie przesadzi. Branie między innymi jej przez umysły ściśłe, wcale mnie nie dziwi. Zresztą do dziś wiadomo o sesjach z LSD, które pozwalały dokonywać nowych wynalazków. Ale komuś to się nie podoba i jesteśmy gdzie jesteśmy ¯\_(ツ)_/¯
@shelkofy: wiesz co, pracuje w sklepie i rozmawiam z ludźmi i mam klientów, którzy wyleczyli się z uzależnionia od papierosów (stąd wiem bo ja palę i czasami o tym rozmawiam) dzięki wzięciu grzybów. Grzyby może każdy zasadzić, więc no akcyza się nie sprawdzi.

Chociaż uważam, że to zbyt daleko idący wniosek.
@Dyspenseria:

In the early 1960s, Harvard University became a testing ground for psilocybin, through the efforts of Timothy Leary and his associates Ralph Metzner and Richard Alpert (who later changed his name to Ram Dass). Leary obtained synthesized psilocybin from Hofmann through Sandoz pharmaceutical. Some studies, such as the Concord Prison Experiment, suggested promising results using psilocybin in clinical psychiatry.[4][141] According to a 2008 review of safety guidelines in human hallucinogenic
@Theobromine: dzięki

Co do @plazma: @shelkofy: kasy to korporacje mają sporo do gadania, sam Amazon ma kilkukrotnie większy budżet na badania niż Polska. Z względów prawnych psylocybiny nikt nie może opatentować, a badania kosztują.

Wiecie wydam 100 milionów na badania, wyjdzie z nich, że psylocybina to idealny lek na raka. Wtedy każdy z was może zacząć produkować lek bez mojej zgody czy wiedzy. Nieopłacalny biznes ¯\_(ツ)_/¯
@plazma: @Dyspenseria Tu macie racje. Kasa by sie zgadzała ale nie trafiała by do koryta pacynka masterow nad nami wiec nadal by szczekali ze nie wolno bo złe.Ale z tym ze kazdy moze grzyby zasadzić, No moze ale nie kazdy ma czas cierpliwość umiejętności czy sprzęt zeby sie w to bawić. Małe zanieczyszczenie w sumie cokolwiek i cała reszta do śmieci.
@Dyspenseria: Nikt nie każe bezosowi dowieść ze to cudowny lek na raka, wystarczyłoby zeby dowieść twardych dowodów ze pomaga na cos konkretnego nwm jakies fobie zaleczyć. I juz ma człowiek przesłanki ku temu zeby dalej działać w tym aby popchnąć legal. Bo z tym akcyzowanie to rzeczywiście nieopłacalny deal
@mlek: Coś w tym jest. Od pewnego czasu dużo inwestuje czasu w mój rozwój i strasznie zmienił mi się system wartości. Social media używam tylko do pracy, ale osobiście przestałem w nich istnieć. Wiesz o ile zmniejszyło to mój konsumpcjonizm? Zastanawia mnie kilka rzeczy, na przykład medytacja. Znana, zbadana, kosztuje zero, a pomaga. Moja dziewczyna ma depresje. Przerobiła z 3-4 terapeutów, żaden nie wspomniał o medytacji, a zmusiłem ją do tego.
@Dyspenseria: no i super takie rzeczy słyszeć [czytać]. Spróbuj ją namówić jeszcze do.. zimna! Wanna z zimną wodą albo zimne prysznice w połączeniu z ćwiczeniami oddechowymi mogą dać naprawdę dobre efekty jeśli chodzi o depresje. A że terapeuci bywają betonem mentalnym to też nihil novi.
@mlek: Psychologia obecnie to duża hipokryzja, mógłbym książkę o tym napisać, ponieważ studiowałem psychologie (w domu, bez uczelni). Zimę prysznice, ciekawe... Ma to sens jakby nie patrzeć. Nie pomyślałem o tym. Dzięki.

Ps. Jeżeli czyta to ktoś chory na depresje, to moja dziewczyna zna dokładny powód depresji, pracuje nad tym pewnymi technikami i ma do tego nauczyciela i ''terapeutę'' czyt. mnie. Niestety w intrenecie zalecają na początek najgorszy typ medytacji i