Wpis z mikrobloga

@jfrost: to wygląda dość legitnie i znajomo. Przez wiele lat w banku, zawsze kluczowym pytaniem od klientów indywidualnych było to jaka będzie miesięczna rata. Odjęcie tego od swojej pensji, to było jedyne działanie matematyczne jakie potrafili wykonać w swojej głowie.
Nie chcę się tu z nikogo naśmiewać, ale mnóstwo osób nie ma podstawowej wiedzy na temat funkcjonowania systemu finansowego.
tych co będą niedługo bohaterami sprawy dla reportera


@jfrost: przecież nawet jak baba nie ma pojęcia co podpisała to przy dwóch osobach pracujących te 400 czy nawet 1000zł ich nie zmiecie z planszy xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@jfrost: z jednej strony zabawna sprawa ale z drugiej szkoda mi ludzi którzy chcieli być na swoim i mieć coś swojego. Wzięli na to kredyt bo w tym #!$%@? kraju ciężko niektórym odłożyć bo place są gówniane. I spłacają kredyty i nagle się okazuje że przez to że rząd jest do dupy muszę płacić x tys zł więcej bo kraj sobie nie radzi w kradzieży i zwykli obywatele którzy chcą żyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jfrost: głosowało się na PiS to teraz mają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@yupitr: zebrałeś dużo plusów ale bez PiS było by analogicznie. Zerowe stopy były abominacją same w sobie, zaś przetrzymano je niewiarygodnie długo. Sytuacja jest podobna w wielu państwach na całym świecie. Tam PiS przecież nie rządzi.
Wygląda to na celowe stworzenie kryzysu. Gdybym miał zgadywać to uklepywanie gruntu pod nowy system monetarny: CBDC.
@jfrost: wibor 6M jest teraz prawie 2x wiekszy niż stopy procentowe, mimo, że wcześniej był większy tylko o jakieś 10%. Jeśli to wróci do normy, ale nie wiem czy wróci, to podwyżka stóp nie powinna spowodować wzrostu wiboru w takim tempie jak obecnie, a co za tym idzie kwoty raty.


@pwone: Wibor jest ustalany rynkowo jako stopa na 3 miesiące (w przypadku wibor 3m) od dziś. W okresie tych 3
a napisz jak państwo pomogło frankowiczom??


@bocznica: bardzo prosto. Zainteresuj sie dwoma datami:

data pierwsza - kiedy byly podpisywane pierwsze "umowy frankowe"
data druga - kiedy zapisy zostaly uznane za abuzywne.

Dzialanie prawa wstecz? Mowi to cos panu panie ferdku?

Swoja droga jak nie wiesz co robisz to mozesz kupowac bulki a nie brac kredyty na gruba kase na kupe lat.