Wpis z mikrobloga

@lubiep: Jeżeli podpisałeś umowę zakazującą całkowicie nadpłat to gratuluję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bardziej prawdopodobne wydaje mi się, że żadnego zakazu tego typu w twojej umowie nie ma, tylko po prostu jej nie przeczytałeś i nie zainteresowałeś się tym tematem( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pantegram nie mam kredytu ale mam znajomych, które mają i sam bliżej zainteresowałem się temat i przeczytałem kilka umów różnych banków. Przecież bank z tego żyje że spłacasz przez określony czas w terminie, dla nich spłacenie kredytu szybciej to strata a oni potrzebują nie spłaty dwóch rat w jednym miesiącu a regularne wpłaty. Jeżeli byłbyś w temacie to byś wiedział że niektóre banki wzięły na siebie w dużej części podwyżki jednak były
@lubiep: dlatego czasem się zabezpieczają np. masz prowizje przez trzy lata, ale nadplacic zawsze możesz. Przy konsumenckim nawet proporcjonalny zwrot marzy dostaniesz. Kiedyś wcześniej spłaciłem 30k po sześciu miesiącach chyba to wtedy dostałem jakieś 2,5k zwrotu.
@lubiep: Jestem w temacie, bo mam kredyt i co miesiąc spłacam sobie wielokrotność raty ¯\_(ツ)_/¯
Specjalnie brałam taki kredyt hipoteczny, aby mieć darmowe i bezproblemowe nadpłaty, i mam to zagwarantowane w umowie kredytowej, że za nadpłaty bank nie pobierze żadnych opłat + mogę je robić kiedy chcę, w jakiej chcę ilości (nie muszę jeździć do banku na jakieś aneksy, tylko robię przelewy bez wychodzenia z domu).
@Pantegram no widzisz umowy, oferty banków są różne zależnie od momentu brania hipoteki i sytuacji danej osoby. Równie dobrze można sobie wziąć hipotekę ze stałymi stopami ale jest to duże zagrożenie straty dla banku i dlatego jest rzadko udzielany na długi okres czasu.
@lubiep choćby przykład. Kupujesz nowe mieszkanie, bierzesz kredyt, stare sprzedajesz i za te pieniądze spłacasz kredyt po kilku miesiącach. To jest częsta operacja.