Wpis z mikrobloga

Od 7 lat na liniówce. Od nowego roku przejście względem jednego pracodawcy na 0.3 UOP, reszta nadal B2B. Czy mogę skorzystać z ryczałtu? Wydaje mi się, że jest to niedozwolone w sytuacji, kiedy z UOP przechodziłbym na B2B, ale w drugą stronę już OK.

Takie coś znalazłem

Ryczałtu nie może opłacać również osoba, która była lub jest zatrudniona na umowę o pracę, a zamierza prowadzić własną działalność i wykonywać w jej ramach - na rzecz byłego lub obecnego pracodawcy - takie same czynności, jakie wykonywała w roku poprzedzającym rok podatkowy lub w roku podatkowym w ramach stosunku pracy.


Jak uważacie?

#podatki #programista15k #nowylad
  • 6
@kropla_bez_kitu_benc: U mnie jest identycznie, w umowie o pracę mam zapisy dotyczące jedynie zarządzania zespołem (uop na 1/8 etatu) i absolutnie nic więcej; mam od tego wyliczany urlop, płacone składki itd. Konsultowałem to oczywiście ze swoim biurem podatkowym - teoretycznie wszystko jest OK ale żyjemy w państwie z gówna i tektury i jak będą chcieli się doczepić to się doczepią - aczkolwiek pewnie prędzej do tego, że większość pracowników IT w