Wpis z mikrobloga

Czemu na Wykopie nie można tego zgłosić jako informację nieprawdziwą?
Czy jak ktoś szerzy takie niebezpieczne takie idiotyzmy to dalej mieści się to w granicach dozwolonej debaty publicznej?

Czy możemy pisać, że:
- konwencjonalne leczenie raka wszczepia pazur demona i zabija - nie leczmy się i nie diagnozujmy, idźmy wszyscy do Zięby!
- zapinanie pasów w samochodzie uciska płuca i id tego się umiera;
- jak nie pijesz w ciąży to dziecko nie będzie miało duszy… itp.

To są szkodliwe kłamstwa - niezależnie czy jesteście za czy przeciw szczepieniu się musicie to przyznać. Takie rzeczy są powielane za milcząca zgodą społeczności i moderacji. Szkodliwe rzeczy. Pamiętajmy, że ten portal czytają też dzieci i ludzie o słabszej umysłowości.

#koronawirus #neuropa #wykop #moderacjacontent
źródło: comment_1640194736bwfFFYtsA0mwLEDzlysuO7.jpg
  • 17
@Koliat @a__s
Najlepsze jest to, że zgłosiłam ten komentarz na górze jako „inne” i napisałam w powodzie zgłoszenia że to szerzenie szkodliwych kłamstw. Napisałam tez swój komentarz pod spodem ze to najgłupsze co przeczytałam w 2021 i zapytałam grzecznie autora czy nie boi się, ze jak będzie pisał takie rzeczy to ludzie będą się z niego śmiać ze jest idiotą. I zgadnijcie co. Moderacja zostawiła ten spiskowy wysryw a mój komentarz usunęła
Czemu na Wykopie nie można tego zgłosić jako informację nieprawdziwą?


@durga_na_sztandary: czemu Jacek Sasin nie poniósł żadnych konsekwencji za 70 mln zł wydane na wybory, które się nigdy nie odbyły? czemu państwo Izrael bezprawnie okupuje i morduje obywateli Palestyny? czemu ludzie realnie tracą pieniądze, kroczy dalsza narracja, a jest takie poparcie dla obecnego rządu i jedyny protest społeczny jaki nagłaśniają, to ewentualne ryzyko ograniczeń dla prywatnej stacji telewizyjnej?

tyle pytań, tak
@durga_na_sztandary: no dla szurów ludzie dostali kilka dawek "nie wiadomo czego" bo przecież nie znają się na biologii i chemii w przeciwieństwie do różnych lekarzy od szczepionek, którzy wiedzą "czego", przynajmniej w tym przypadku szury mówią wprost, że się nie znają
@durga_na_sztandary: Mój problem polega na tym, że to eufemistycznie nazwany urząd cenzury. Tak długo jak faktczekingowani są ludzie, którym jesteś przeciwna, to jest git. Ale jesteś sobie w stanie wyobrazić choć przez chwilę, że np skrajni konserwatyści przejmują ich rolę?
@Stallion45:
Człowieku ale my mówimy o nauce a nie o polityce. W nauce chodzi o zbliżenie się do prawdy - a prawda jest jedna i to nie ma najmniejszego znaczenia czy zdanie prawdziwe jest wypowiedziane przez lewaka czy prawaka - jest dalej prawdziwe.
Ze zdaniem nieprawdziwym jest dokładnie tak samo.
Stwierdzenie, że ludzie zaszczepieni są nosicielami wirusa po szczepieniu jest nieprawdziwe. Kropka. Opowiadanie takich rzeczy jest szkodliwe bo to głoszenie kłamstwa.
@durga_na_sztandary: Ależ się emocjonalnie odpaliłaś;) No ale dobrze, bo wiem przynajmniej, że nie mam do czynienia z cyniczną manipulatorką, a naiwną idealistką. Prawda nie jest relatywna w matematyce, my tu rozmawiamy o kwestiach zdecydowanie mniej ścisłych i nie jestem taki pewien czy można jasno określić kto ma rację. A zresztą, gdyby nawet szczepionka była w istocie cudownym wynalazkiem ratującym tysiące ludzkich żyć, to jakim prawem chcesz zakazywać jej krytykowania? To już
@Stallion45:

No ale dobrze, bo wiem przynajmniej, że nie mam do czynienia z cyniczną manipulatorką, a naiwną idealistką.


Proponuję nie wydawać wartościujących sądów na temat rozmówcy nie wiedząc, kim on jest.

Prawda nie jest relatywna w matematyce, my tu rozmawiamy o kwestiach zdecydowanie mniej ścisłych i nie jestem taki pewien czy można jasno określić kto ma rację.


Prawda nie jest relatywna również w medycynie, historii, logice i w zasadzie w absolutnie