Wpis z mikrobloga

Dzisiaj wieczorem mój tata (który jest dla mnie idolem) zwierzył mi się ze łzami w oczach, że po prawie 15 latach prowadzenia własnej firmy transportowej będzie zmuszony ją zamknąć ze względu na brak zleceń ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ma już 56 lat i świat komputerów, internetu oraz prowowania swoich usług online jest dla niego czarną magią. Pewnie przez to został w tyle na tle konkurencji.

Ta firma jest dla niego spełnianiem dziecięcych marzeń, dlatego powiedziałem mu, żeby się nie martwił i od nowego roku pomogę mu w znalezieniu klientów.

Być może ktoś z Was potrzebuje usług transportowych lub znacie kogoś kto się rozgląda, dlatego zainteresowanych bardzo proszę o kontakt na priv.

Poniżej zostawiam najważniejsze informacje
-we flocie są 3 samochody dostawcze typu L3
-transport na terenie całej Polski
-dyspozycyjność 24/7 przez cały miesiąc
-TANIO (w aktualnej sytuacji lepiej zarobić mniej niż nie zarobić nic)

Wiem, że na świecie dzieją się większe tragedie, jednak serce mi pęka, gdy tylko przypominam sobie naszą rozmowę. Nigdy go nie widziałem tak przygnębionego.

Dlatego, jak moge prosić to zostawcie plusa, a być może zauważy ten wpis ktoś, kto właśnie rozgląda się za tego typu usługami. Dziękuje.

#lodz #warszawa #wroclaw #poznan #szukampracy #transport #krakow #trojmiasto #katowice #pomocy
BlackBlack - Dzisiaj wieczorem mój tata (który jest dla mnie idolem) zwierzył mi się ...

źródło: comment_1640059778GngtIUB1eeyNwjMpiAw1ZR.jpg

Pobierz
  • 273
  • Odpowiedz
@BlackBlack: Majac 3 busy puściłbym je na Benelux do transportu paczek ludziom bądź samych ludzi. Chłopie, wiesz jak trudno o konkretnego przewoźnika? Popatrz sobie sobie na polonijnych grupach fb w nl czy be to się za głowę złapiesz jakie siano obok nosa Wam przechodzi, tak na 2 kursy w tygodniu. Dla przykładu Białystok-Belgia to 100€/os, 25-30€ typowa paczka
  • Odpowiedz
@BlackBlack: mordo coś robocie źle, przecież teraz firmy transportowe mają sianokosy konkretne
Mój ziomek prowadiz dużą spedycje, to może sobie "ot tak" podwyżyszyć ceny o ileś i wszyscy muszą to przyjąć, takie jest "ssanie" na rynku(fakt, większe tonaże wozi)

napisałem pw jak coś
  • Odpowiedz
@BlackBlack: Strona wizytówka (tylko nie jakiś shit w stylu żółtych stron), wykupujemy hosting i domenę. W tamach hostingu masz CMS i wyklikujesz stronę. Możesz to zrobić w ramach prezentu gwiazdkowego. Pewnie łącznie z 10h roboty i koszty 250zl. Potem oklejenie samochodu. OLX i portale branżowe. Jak nie ma roboty to przeprowadzki. Da radę dorobić sporo na tym. Ekipa z doskoku do drzwigania, ale trzeba mieć sporo ludzi bo z doskoku
  • Odpowiedz
@BlackBlack: Konto na OLX; jakaś stronka na wordpressie nawet; są strony do freelancerki (tam może nie pyknąć, ale zawsze można po patrzeć).

Ogólnie największym problemem busików jest to że wiele firm nie jest solidna - ja jak mogę to unikam tego transportu. Ważne są dobre opinie w necie (nikt nie będzie ryzykował spóźnienia do pracy/uczelni/delegacji z firmą co ma 50/50 opinie).

Ceny nie koniecznie zbyt niskie - dużo właśnie mało
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BlackBlack: z własnego doświadczenia i rodziny po części przedsiębiorców, głównym zdaniem w prowadzeniu firmy jest obserwacja rynku, panujących trendów i zachowań. Mam takiego dalekiego wujka który w latach 90 i 2000 był królem polskich materiałów budowlanych, niestety kiedy zaczęły wchodzić sieciówki, typu obi, mrokwa, majster i to coś zielonego, ignorował to. Niestety musiał zamknąć firmę po kilku latach, która na tamten moment zatrudniała setki jak nie tysiące pracowników.
  • Odpowiedz
@imargam_2137: Reklama za 2000-3000zł w Google to początek. Niektórzy nawet poniżej nie robią reklam, bo cudów nie ma ;-) Tak samo pozycjonowanie - aby miało sens, trzeba poświęcić czasami kilka tysięcy zł miesięcnie, a jest to proces rozłożony na grube miesiące.

Niewielu wykopków w komentarzach prawdopodobnie ma taki wiek, aby złapać ogół sytuacji. Ojciec wykopka jest innej generacji - firmę zakładał pewnie, jak większość miała pieluchy, albo wcale ich jeszcze
  • Odpowiedz
@BlackBlack: Hej, jako pracownik Trans.eu, polecam twojemu tacie korzystanie z tej platformy. Jest tam naprawdę pełno ofert, na pewno znajdzie coś dla siebie. Nasza giełda jest właśnie dla takich ludzi ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BlackBlack: to że tata jest nieporadny to rozumiem, komputer, te sprawy, przytłacza go. Ale Twojej nieporadności nie kumam. Idźże z tak do firmy zajmującej się marketingiem internetowym, niech zrobią wam porządna kampanie z płatnością kwartalną. W 3 miechy z pewnością pojawią się zlecenia i firma odzyska płynność.
  • Odpowiedz
@BlackBlack: Powodzenia Miras, na bank się odbije. To ważna lekcja dla Ciebie i taty. Jak się nie rozwijasz, to się rozwija konkurencja. Tak długo, aż Ty się zwiniesz. Niestety mając przedsiębiorstwo nie można liczyć na to, że OK, osiągnąłem satysfakcjonujący mnie miesięczny dochód, już nie inwestuję bo nie ma takiej potrzeby.
  • Odpowiedz
@debenek: dokładnie. Mój, jak mu kiedyś pokazałem i zainstalowałem Vibera, to kazał go wszystkim kontrahentom z zagranicy zainstalować. Czasem mam wrażenie, że jest bardziej internetowy ode mnie, a jest "na 70. levelu".

Trzeba iść z duchem czasu i się rozwijać, dostosowywać, wszystkich to dotyczy, nas też.
  • Odpowiedz
@BlackBlack: załóż tacie konto na giełdzie transportowej np. Clicktrans.pl to mu zleceń nie zabraknie. Faktycznie będzie musiał klikac coś w komputerze ale przecież nie musi tego robić sam. skoro ma flotę to zakładam że ma też pracowników
  • Odpowiedz
@BlackBlack: sorry ale 56lat to wcale nie jest taki stary wiek zeby naiczyc sie obslugi komputera, w szczegolnosci ze ma syna wykopka ktory moglby ruszyc dupe i mu pomoc. Ja, mimo ze w komputerach zbytnio nie siedze to nauczylem kilkanascie osob jego obslugi
  • Odpowiedz