Wpis z mikrobloga

Dobry, za rządów Tuska naprawdę czułem poprawę w każdym aspekcie życia, urzędy, drogi, nawet poczta, była też wizja że emeryturę będę miał po zmianach, w UE mieliśmy coś do powiedzenia. Rządził jakoś tak rozsądnie na ważnych stanowiskach fachowcy, jak któryś poseł coś odwalił dymisja bez gadania, jestem pewien że elektrownia już by stała lub była na ukończeniu, oszczędzano gdzie się dało. Wpadł pis zobaczył że skarbiec pełny to wpadł w szał rozpie*dalania i niszczenia dosłownie wszystkiego, właściwie to jestem w szoku że nie kazano zaorać orlików i postawić tam narodowych pomników.
#polityka
#bekazpisu
#lextvn ?
  • 38
@Kroledyp: Za Tuska... kurna dostałem kredyt na własne mieszkanie w programie "Rodzina na swoim dla singla" - gdzie BGK dopłacało mi przez 8 lat do części odsetek. Stopa referencyjna w momencie brania kredytu to było 4,75... Mieszkanie kosztowało 2800 zł za m2 - 30 km od Poznania przy PKP i szybkim dojeździe do centrum POZ. Przy zarobkach 2100 zł miesięcznie żyłem na swoim i na wszystko starczało. Do tego rachunki za
@Kroledyp: Kolego byłem tam jak wchodziliśmy do unii i bezrobocie sie zmiejszyło bo 2 mln ludzi stąd #!$%@?ło. Byłem tak gdy Tusk #!$%@?ł pieniadze ze OFE.

Byłem tam gdy ludzie sie wieszali bo byli podwykonwacami imprezy zwanej Euro 2012 i ludzie którzy wygrali przyapdkiem przetargi nie płacili im bo w sądzie to sobie mogli bimbać prze dekadę i nikt im nic nie zrobił.

Widziałem jak zniszczyli polskie szkolnictwo wyższe implementując system
@cerastes: uznali że można grać względnie uczciwie. Tymczasem PiS uruchomił swoje media i sączył tam swoje kłamstwa na długo przed przejęciem władzy. Pięknie przygotowali sobie grunt hodując rzesze wiernych wyznawców. Trzeba im przyznać że to był majstersztyk.

W czasach PO myślałem że nic gorszego niż ich rządy nas nie spotka. Jakże się myliłem :))
Tęsknie za czasami w których człowiek nie musiał się interesować polityką, było jak było, pomału, ale do przodu. Dziś strach rano internet włączyć co znowu k*rwy pisowskie wymyśliły, albo ukradły.


@Fifarafaaa: a kiedy tak było?
@Fifarafaaa: Ani jedno ani drugie, po prostu obydwa te rządy były fatalne i aż sam nie wierzę, że to piszę, ale z perspektywy czasu najbardziej "spokojnie" i najmniej inwazyjne wydają się rządy za czasów SLD - fakt, była wolna amerykanka, mnóstwo dzikich zaleciałości i komuszych mord, ale klasa polityczna tamtych osób, to Himalaje, w porównaniu do obecnych wzgórzy rywalizujących ze sobą frakcji...

@Tino: Cóż, czyli miałem rację - symetrysta. O rządach SLD się nie wypowiem, bo nie ten rocznik. Jednak rządy PO pamiętam bardzo dobrze, nie były idealne, ale jeżeli ktokolwiek zrównuje je do tego co serwuje PiS to wole nie pisać już nic, bo nie obejdzie się bez inwektyw.
Jednak rządy PO pamiętam bardzo dobrze


@Fifarafaaa: podwyżka VAT (niby tylko na kilka lat - do dzisiaj), majstrowanie przy podatkach, kombinowanie z OFE (już coś miałem uskładane), uwalenie ulg podatkowych, personalnie - wywalili z jednego miejsca gościa, który pracował parę ładnych lat (rzetelny i konkretny) i na jego miejsce przyjęli jakiegoś platfusa, który uwalał wszystkim przetargi i przyznawał (jak się okazało) swoim znajomym, nie mówiąc o kwestiach wizerunkowych, a tego wieśniaka
@Fifarafaaa: to był moment, kiedy trochę siedziałem za granicą i słysząc o coraz kolejnych akcjach tego typa, serio się wstydziłem, że ktoś taki jest prezydentem kraju, z którego pochodzę - nawet #!$%@? Kwachu miał większą kulturę od tego wsiura, ale to tylko dodatek - bo taki Lepper (jeśli kojarzysz) może również nie był najwyższych lotów w obyciu, ale zakładam, że zdecydowanie lepiej merytorycznie poradziłby sobie w roli prezydenta
taki Lepper (jeśli kojarzysz) może również nie był najwyższych lotów w obyciu, ale zakładam, że zdecydowanie lepiej merytorycznie poradziłby sobie w roli prezydenta


@Fifarafaaa: Swoją drogą, kojarzysz za czyich rządów "zginął"? A Petelicki - kojarzysz też takie nazwisko? Wokół Euro w PL/UA też było trochę akcji, nie mówiąc, że koleś, który budował później drogi na Ukrainie (były minister w tym polskim rządzie) siedział lub siedzi dalej w areszcie - i nie
@Kroledyp: chłopie, ruchają cię jak chcą, a ty jeszcze o to walczysz - kiedy się ogarniesz, że polskie wojenki polityczne niewiele znaczą na arenie światowej, a tym bardziej w skali całego życia?
@Fifarafaaa: @Kroledyp: słuchajcie, bo tak swoją drogą, to mam jeden temat - tymczasowe problemy mieszkaniowe, może macie miejsce na squat'cie jakoś do połowy stycznia? mogę coś tam postać z transparentem, czasem kumpel poczęstuje czymś lepszym, nie hałasuję dużo - da się radę coś ogarnąć?