Wpis z mikrobloga

Ludzie zaskoczeni trzecią dawką covid chyba nigdy nie szczepili dzieci:

Polio - 3 lub 4 dawki
Hib - 4 dawki
Krztusiec - 4 dawki
Tężec - 4 dawki
Błonnica - 4 dawki
WZW B - od 3 do 5 dawek
Pneumokoki - 3 lub 4 dawki
Meningokoki B - 3 lub 4 dawki
Meningokoki ACWY - 3 dawki
Rotawirusy - 2 lub 3 dawki

#koronawirus #szczepienia
  • 205
  • Odpowiedz
@cin123654: weź może zacznij słuchać audiobooków jak biegasz po tym lesie, może zaczniesz choć trochę ogarniać co się dzieje wokół Ciebie, myślę, że masz potencjał intelektualny, żeby zrozumieć proste komunikaty, które tutaj wrzucasz, podejrzewam, że prawdopodobieństwo również nie jest pojęciem poza Twoim zasięgiem, a w tym wątku prezentujesz taką intelektualną biedę, że to się przykro czyta.

Wyszła ostatnio bardzo prosta w odbiorze, popularnonaukowa książka "Immune" Dettmera, tego od Kurzgesagt. To
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@CudMalina: wpływ masek nie jest jakiś istotny. Dlaczego latem gdy wszyscy mieli w dupie maski i obostrzenia wirus był w odwrocie? Dlaczego teraz gdy już nie mają bo się boją policji nie jest? I to przh wyższym poziomie zaszczepienia?

Ja maski nie noszę bo jestem zdrowy, a wirusa się nie boję. Ty rób co chcesz, mi to naprawdę obojętne.

Szczepić się też nie szczepię bo nie widzę takiej potrzeby po
  • Odpowiedz
@smyl: według TV - trupy leżą na ulicach, trzeba szczepić dzieci bo dzieci umierają . To się dzieje ? NIE, przestałem głupot słuchać i żyję jak przed 2020. AA i jak WAS zamknęli w domach na wiosnę 2020 to ja sobie spokojnie po dworzu dryłowałem - pamiętam majowy wyjazd rowerowy do Wawy na plac zamkowy - dosłownie NIKOGO dookoła - bo szczury przestraszone w domach siedziały. Wiesz jaki spokój od
c.....4 - @smyl: według TV - trupy leżą na ulicach, trzeba szczepić dzieci bo dzieci ...

źródło: comment_1639925545CvTEa41Asnn6I1orVlXIwH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Fikołki covidianów jak zwykle zaskakują, nie ma to jak bronić wielkiej korpo farmaceutycznej xD

Odpowiedając: szczepionki które podałeś mają potwierdzoną badaniami skuteczność na kilkanaście-kilkadziesiąt lat.
  • Odpowiedz
a jeżeli ich nie przyjmiesz to nie wejdziesz do kina? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Killson: Gwarantuję, że jakby trwała obecnie pandemia odry, ospy czy krztuśca, to niezaszczepieni na te choroby nie mogliby wejść nie tylko do kina, a niezaszczepione dzieci nie byłyby przyjmowane do szkół, przedszkoli, sal zabaw i tak dalej.

Generalnie to proponowałbym Ci zapoznać się z historią różnych chorób zakaźnych – dowiesz się wtedy
  • Odpowiedz
@smyl: Wszystko fajnie pięknie ładnie tylko zadna z tych szczepionek nie bylo wypuszczana świeżo po produkcji i testowana na ludziach. Poszli na żywioł. Nikt nie wiem jakie beda skutki długofalowe. Może niech zostanie, ze kto chce niech bierze.
  • Odpowiedz
częściej, większość co 4-8 tygodni.


@smyl: Tyle lat żyję a nie wiedziałem że co 4-8 tygodni trzeba sie szczepić na tyle chorób, troche przypał
  • Odpowiedz
częściej, większość co 4-8 tygodni. Jeśli nimi nie zaszczepisz dziecka, to grozi wielotysięczna grzywna, a nawet utrata praw rodzicielskich, wszystkie wymienione wyżej szczepienia z wyjątkiem meningokoków są obowiązkowe.


@smyl: niestety, ale mam wrażenie, że jesteś z osób, która nie dostrzega istoty problemu, a ta leży gdzieś w tym, co opisałeś powyżej.

Makiawelizm to praktyka niedopuszczalna w cywilizacji humanizmu, zwłaszcza, że istnieją równoległe, prawidłowe mechanizmy postępowania, które są zupełnie
  • Odpowiedz
wszystkie wymienione wyżej szczepienia z wyjątkiem meningokoków są obowiązkowe.


@smyl: A tej jednej jak na złość nie chcą zrobić obowiązkowej nigdzie. Tzn przyjąć musisz bo inaczej nie wolno Ci miliona rzeczy, ale obowiązkowa nie jest. Ciekawe czy to może przez brak chęci przyjęcia odpowiedzialności za efekty?
  • Odpowiedz