Wpis z mikrobloga

W łódzkiej kablówce Diament internet tylko dla zaszczepionych przeciw Covid
https://www.telko.in/w-lodzkiej-kablowce-diament-internet-tylko-dla-zaszczepionych-przeciw-covid
– Informuję, że dziś po raz pierwszy odmówiliśmy podłączenia do Internetu w sieci Diament z powodu odmowy okazania certyfikatu szczepienia/ozdrowieńca/testu Covid. Krótko mówiąc sieć Diament zawiesza podłączenia wszystkich, którzy z własnej woli nie okażą w/w ważnego certyfikatu, do czasu kiedy znacząco spadnie liczba dziennych zachorowań na Covid. Osoba podpisująca umowę winna okazać taki certyfikat, oraz podczas procesu podłączania w mieszkaniu nie mogą być obecne osoby inne niż takie, które dobrowolnie zechcą okazać certyfikat – taki komunikat opublikowała działająca w Łodzi na Zarzewie osiedlowa sieć kablowa Diament.

Jak tłumaczy właściciel sieci decyzja ta ma na celu przed wszystkim ochronę zdrowia pracowników, a także dotychczasowych klientów i wprowadzane została na czas wysokiego poziomu zachorowań na Covid. Dotychczasowi użytkownicy są obsługiwani bez zmian oraz zdalnie.


– Impulsem do tej decyzji była moja wczorajsza wizyta (jako pacjenta) na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w szpitalu Jonschera w okolicy naszego osiedla. Tam też jest oddział covidowy i już wiem ile pieniędzy, czasu, cierpienia i wysiłku kosztuje obsługa osób które chorują. A opieki szpitalnej wymagają głównie osoby niezaszczepione. Z całym szacunkiem, ale jeśli ktoś z pełną premedytacją nie chce się zaszczepić, a potem chce korzystać z opieki zdrowia, to powinien za taką opiekę płacić. Dlaczego ? Bo zabiera łóżka szpitalne innym osobom, które potrzebują ich z powodów przez siebie niezawinionych i losowych – wyjaśnia właściciel kablówki.

Uważa też, że taka decyzję podjął za późno, za co przeprasza.


Nie wszystkim tak decyzja sieci Diament się podoba.

– Trzeba to udostępniać, mam nadzieje, źe ci którzy mają z wami umowy je rozwiążą albo nie przedłużą, a potencjalni nowi nawet zaszczepieni nie będą chcieli mieć z wami nic wspólnego – komentuje jedna z osób..

– Mam nadzieję, że znikniecie z rynku – dodaje ktoś inny.

– Dobrze, że wybór dostawcy internetu jest bardziej dobrowolny niż przyjęcie dobrowolnej szczepionki – zauważa kolejna osoba.


#lodz #koronawirus #covid19 #isp #internet #wolnyrynek ( ͡° ͜ʖ ͡°) #zarzew #szczepienia
  • 20
@kuncfot: po pierwsze, nigdy nie spotkałem się z sytuacją w zyciu aby ktoś na kogoś centralnie kichnął, ludzie zawsze się odwracają, schylają, zakrywają twarz, wsadzają nos kichająć do koszuli albo w zgięcie łokciowe.
Poczytaj sobie czym jest tzw. "viral exposion", liczy się tzw. ilość virusa + jego ekspozycja w czasie, dlatego ludzie najczęściej zarażają się przez dłuższy pobyt w domu z osobą zarażoną.

No i grypa czy odra wymienione wcześniej przenoszą
No i grypa czy odra wymienione wcześniej przenoszą się również drogą kropelkową, także wróć do szkoły


@SpasticInk: odnosiłem się do Twojej wypowiedzi, nie rozszerzaj teraz tematu.
Odnośnie zarażania, szwagierka miała w zeszłym tygodniu koleżankę w pracy chorą, po tygodniu cała załoga chora, to w temacie zarażania w domu.
No i założenie internetu to też pobyt w domu, czy długi czy krótki sam oceń. Potem przemnożyć możesz przez ilość odwiedzanych codziennie domów,
odnosiłem się do Twojej wypowiedzi, nie rozszerzaj teraz tematu.


w części odpowiedzi zostałeś wyjasniony przeze mnie jak i przez @PyraPrzeznaczenia

Odnośnie zarażania, szwagierka miała w zeszłym tygodniu koleżankę w pracy chorą, po tygodniu cała załoga chora, to w temacie zarażania w domu.


do pracy nie powinno się przychodzić chorym nigdy, niezależnie czy jest pandemia czy nie ma pandemii

No i założenie internetu to też pobyt w domu, czy długi czy krótki sam
ma inne powody, ale nie będę się silił na tłumaczenia, chyba nie jesteś tym zainteresowany.


@kuncfot: napisałeś antynaukowy stek bzdur, stawiając tezy że grypą nie zarazisz się drogą kropelkową lub że szczepionka zapobiega transmisji wirusa, jak cię wyjaśnili to teraz piszesz o „innych powodach” ( ͡° ͜ʖ ͡°) zatem tu akurat wyjątkowo masz rację, nie jestem zainteresowany twoimi mądrościami.