Wpis z mikrobloga

  • 614
Niedawno kanał Linus Tech Tips (polecam!) dokonał testu kabli HDMI. Kupili kable z różnej półki cenowej i o różnej długości, łącznie wydając na nie $1000. Testowali zgodność ze standardem HDMI, jitter i inne takie cuda.

No i ktoś ten materiał wrzucił na grupę audiofilską. Efekt łatwo przewidzieć – "Ale jak to wydał $1000 na tyle kabli? To on tam nawet jednego porządnego kabla nie miał".

I wiecie, może faktycznie nie miał tam kosztujących ciężki pieniądz, ale spełniających swoją funkcję światłowodowych HDMI, ale ten test miał na celu sprawdzić zgodność ze standardem kabli, które przeciętny użytkownik wykorzystuje do łączenia prostych urządzeń. Poważne (i te niepoważne jak LTT w sumie też) redakcje tego typu nie zajmują się ezoteryką.

#tonskladowy - najbardziej odjechane gadżety #audiovoodoo
Roszp - Niedawno kanał Linus Tech Tips (polecam!) dokonał testu kabli HDMI. Kupili ka...

źródło: comment_1638946685xuxYqPGTLf5DaOUT0Rtlrd.jpg

Pobierz
  • 108
bo miedzy sluchawkami za 100 i 1000 zl jest przepasc


@heater: pod warunkiem że jedne i drugie są w tej samej technologi czyli np przewodowe lub bezprzewodowe. Bo jak chcesz porównać słuchawki na BT za 1k pln i na kablu za 100pln to się możesz troszkę zdziwić.
@Roszp: Kabel HDMI 2.1 może przesyłać nawet obraz w 8K w 60 klatkach na sekundę to transfer około 48Gbps. Nie spotkałem się jeszcze z muzyką która by przekraczała 1024kbps, ale te audiofilskie debile i tak będą słyszeć różnicę XD
via Android
  • 0
@Kalypsoo No i co z tego, mieliby wydawać więcej kasy tylko dlatego, że mogą? Większość ludzi i tak nawet nie rozważa kupienia audiofilskiego hdmi.
via Android
  • 1
@r3pr3z3nt geez xD Tak, HDMI może iść po światłowodzie.
Ale czytaj proszę ze zrozumieniem, chodzi tu o HDMI over fiber, którą to technologię wykorzystuje się do przesyłu sygnalu HDMI na długości większe niż te wynikające z ograniczeń standardu. Tam w środku kabla montuje się konwerter sygnałowy.
okej, brałem pod uwagę testowanie na własne potrzeby


@Roszp: nie no dla siebie to jasne że spoko ale on kupował jakieś DAC i robił niby recenzje tego. Jak mu zacząłem pisać aby jakieś pomiary zaczął robić to cóż.
via Android
  • 2
@r3pr3z3nt ale pada tam zdanie:
"wiecie, może faktycznie nie miał tam kosztujących ciężki pieniądz, ale spełniających swoją funkcję światłowodowych HDMI"

I chodziło mi o to, że ktoś mógłby zarzucić, że takich kabli nie przetestowali, a przecież są drogie (ceny zaczynają się od 800 zł) i to nie jest żadne voodoo. To nie jest sprzęt, który wykorzystuje się do łączenia dvd z telewizorem w zwykłym pokoju (No bo jak ktoś ma kino w
@Roszp: 20-30m digitusa hdmi kosztuje 300-400zł zależnie gdzie i od kogo kupujesz, mam też 40m od lannberga ale ten nie wiem ile kosztował

w xkomie masz hdmi unitek'a w kazdym rozmiarze w podobnych cenach
via Android
  • 0
@Zerp czekaj, bo chyba się nie rozumiemy, aktywne światło masz na myśli aktywne światłowodowe?

Prócz miedzi masz jeszcze posrebrzane i srebrne xD no i światłowodowe właśnie.
czekaj, bo chyba się nie rozumiemy, aktywne światło masz na myśli aktywne światłowodowe?


@Roszp: no tak.

żeśmy sie chyba nie dogadali, chcialem tylko napisać ze światlowody hdmi są tansze niz napisales
No tak, ale dobry dac do słuchania muzyki nie musi upsamplować do 768kHz


@Roszp: Dobry DAC nic nie upsampluje. Jeśli dostajesz na DAC 768 kHz, to znaczy, że puszczasz na DAC sygnał przez Windowsa w trybie dzielonym z innymi urządzeniami i w windzie masz tak ustawione. Jeśli DAC działa w trybie wyłączności, to dostaje taki sygnał, jaki jest zapisany w odtwarzanym pliku, np. dla płyt CD - 16/44.1.