Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak wygląda u was struktura osób w #it? Chodzi mi konkretnie o kierunki studiów, jakie te osoby ukończyły. Jasne, zapewne znaczna część studiów nie ma i kształciła się we własnym zakresie, a jeśli już to pewnie #informatyka albo jakieś kierunki po #polibuda. Ale zastanawia mnie, ile prawdy jest w tym słynnym PRZEBRANŻOWIENIU ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiecie, w życiu nie pykło z pracą, no to #!$%@?, idę na #programista15k. Czy natrafiacie tam na ziomków po #filozofia czy inne #humany? Bo z tego co wiem, to właśnie po tych studiach najwięcej osób się "przebranżawia". A może lepiej - macie tam kogoś po #medycyna, #prawo albo nwm #!$%@?, chirurga ze specjalizacją z kardiochirurgii, który nagle stwierdził, że #programowanie to żyćko? XD Jak to u was wygląda, Mireczki? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pracait #pracbaza #praca #studia #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61af4b58f6a171000ab1bca2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 29
@AnonimoweMirkoWyznania: w aktualnej firmie prawie wszyscy po informatyce, w poprzedniej było całkiem sporo bootcampowcow po humanistycznych uczelniach. Większość była słaba, jednak jeden gość po filologii angielskiej (miał 30+ lat jak się przebranżowił, wcześniej był wykładowcą na uczelni) był naprawdę bardzo dobry, powiedziałbym, że sporo lepszy ode mnie, mimo, mieliśmy to samo stanowisko i tyle samo doświadczenia komercyjnego na papierze.
Pytanie, czy programowanie po mechatronice albo robotyce to już przebranżowienie?


@budus2: jestem po mechatronice, pracuję jako dev. ZDECYDOWANIE pójście na deva to przebranzowienie. Niby mialem bazy danych, języki obiektowe, sporo symulacji układów dynamicznych w matlabie, przetwarzanie obrazów, ale backend w korpo to jest totalnie inna bajka, przynajmniej dla mnie tak było.

U mnie jest np. absolwent prawa jako dev.

Bo bez znajomości w tej branży za wiele nie zdziałasz.


@Kamilo67:
@Positano1: U mnie wszyscy są po informatyce, głównie politechnika, ale tez uniwersytety. Był kiedyś tez typ po automatyce. Wątpię, ze ktoś jest po humanie. W poprzedniej pracy było podobnie i serio nie wiem gdzie zatrudniają tych programistów po bootcampach xd Mój facet pracuje w dużym, znanym it korpo i tam wykształcenie wyższe informatyczne to wymóg. W marketingu i hr są ludzie po humanie, ale nawet pm z tego co widze to