Wpis z mikrobloga

Mirki ratujcie! Jak wypełnić in-1 od podatków od nieruchomości? To jest jakiś dramat: nawet nie znam numer KW bo jeszcze mieszkanie niewydrębnione. Nie wiem czy mam dodawać tam grunt czy tylko mieszkanie? gdzie dokładnie doliczyć metraż cześci wspólnej. DLACZEGO JA TO MUSZĘ ROBIĆ A NOTARIUSZ KTÓRY WZIĄŁ 10K TO W SUMIE GÓWNO ZROBIŁ.

Ma ktoś jakiś guide?
#nieruchomosci #podatki
  • 9
DLACZEGO JA TO MUSZĘ ROBIĆ A NOTARIUSZ KTÓRY WZIĄŁ 10K TO W SUMIE GÓWNO ZROBIŁ.


@sp3cooland: Bo to zbyteczna instytucja - uosobienie biurokratycznego "dupochronu". Nikt nie wie po co i na co, ale jak coś pójdzie nie tak to rzekomo masz świadka który poświadczy jak było ale sam za nic prawie nie odpowiada. Gardzę nimi totalnie.

Zawód zaufania publicznego - #!$%@? nawet nie sprawdzają co robią tylko odczytują to co im
@Papinianus: Słyszę ten tekst od każdego urzędnika - nie mogę XYZ, bo odpowiadam za to całym majątkiem. Tak się jakoś składa, że Izba Notarialna/Kolegium/dowolny organ zazwyczaj nie stwierdza żadnych uchybień i elo, wina petenta że sam nie dopilnował bo notariusz odpowiadał tylko za błędy ortograficzne i uwierzenie na słowo w prawdomówność stron.
Słyszę ten tekst od każdego urzędnika - nie mogę XYZ, bo odpowiadam za to całym majątkiem. Tak się jakoś składa, że Izba Notarialna/Kolegium/dowolny organ zazwyczaj nie stwierdza żadnych uchybień


@PfefferWerfer: chłopie, notariusz nie jest urzędnikiem, a uchybienie będące przedmiotem odpowiedzialności nie stwierdza izba notarialna, tylko sąd.
pokaż mi kraj gdzie można sprzedać nieruchomość na gębę albo w zwykłej formie pisemnej, leżący poza afryką.