Wpis z mikrobloga

Expander zrobił raport z cen najmu, porównali to także z ratą kredytów. Oczywiście w prasie przeszło bez echa, bo to fakt niewygodny dla lobby dewelopersko bankowego.

Nie dosyć, że ceny najmu są mniej wiecej na poziomie 2018 a wysokość raty jeszcze przed podniesieniem stópek to różnice spore na rzecz wynajmu. To jest słabe porównanie tak czy inaczej, bo rata kredytu ma się do raty najmu jak pięść do nosa - w przypadku kredytu są ogromne koszty początkowe a także ktoś musi ponieść koszty związane z obsługą najemcy i własności, o czym się nie pisze w tych zestawieniach.

Mamy więc sytuację (chyba pierwszy raz w poPRL-owskiej Polsce), że właściciel nie dosyć że bierze całe ryzyko na siebie związane se stopami i koniunkturą, #!$%@?ł kase na wkład własny i remont to jeszcze dopłaca by najemca mógł wygodnie mieszkać. A kryzys tuż za rogiem.

Super inwestycja bulwo!

#nieruchomosci #wynajem #inwestycje #mieszkaniedeweloperskie #kryzys #pieniadze #kredythipoteczny
mookie - Expander zrobił raport z cen najmu, porównali to także z ratą kredytów. Oczy...

źródło: comment_1638872512uCFzgkWErNq4IkcE65ytZT.jpg

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kurczę nie wiem. Wrzucę na otodom? Do tej pory działało :)


@pocomilogin: jeśli to miał być marny przytyk w moją stronę to chyba zupełnie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Odpowiwdziałem na twoje pytanie, przy 2.5% wychodzę prawie na zero. Wiem po ile chodzą lokale w okolicy w której chcę wynajmować. Nie rozumiem za to do czego dążysz, bo chyba usilnie próbujesz mi wmówić że to kiepski pomysł. Myślę że w przeciwieństwie do ciebie wiem co robię.
  • Odpowiedz
Nie rozumiem za to do czego dążysz, bo chyba usilnie próbujesz mi wmówić że to kiepski pomysł.


@pocomilogin: ani przez chwilę tego nie robiłem także bardzo kiepska interpretacja

Mówię tylko o tym, że o realnych zwrotach inwestycji będziesz mógł zacząć mówić dopiero jak będziesz znał realne koszty kredytu i kwotę najmu która ktoś ci zapłaci (a nie jaka będziesz
  • Odpowiedz
To uczucie gdy jesteś millenialsem i pani w banku mówi ci, że cię nie stać na kredyt 1k miesięcznie, a ty płacisz 2k za wynajem 2x mniejszego mieszkania.


@bobikufel: Bo nie stać.

Znasz pojęcie
  • Odpowiedz
Nawet nie wiem co ci odpisać. Znasz pojęcie biznesplanu? bo wyraźnie mylisz go z rentownością.


@pocomilogin: Ehh nie czytasz co do ciebie pisze i zachowujesz się jak obrażony 5 latek gdy ktoś ci ślepo nie przyklaskuje.
  • Odpowiedz
@mookie: To jest rynek pierwotny czy wtórny? Zakładam że pierwotny. Więc to mieszkanie chyba trzeba jeszcze wykończyć. W takim wypadku trzeba doliczyć conajmniej 50k. No i trzeba gdzieś chyba mieszkać przed kupnem i w trakcie wykańczania. Porównywanie samej raty bez uwzględnienia innych czynników miało by sens gdyby mieszkanie było z rynku wtórnego gotowe do zamieszkania. Wydaje mi się jednak że w tym wypadku mowa jest o rynku pierwotnym.
  • Odpowiedz
@Filipterka25: No to nie wiem, czy dokładnie to przemyślałeś, bo chodziło mi o to, że aktualna sytuacja z ostatnich lat, czyli związana z:
- małym oprocentowaniem lokat,
- niskimi stopami procentowymi i tanim kredytem,
- mimo pandemii, stale rosnącą wartością mieszkań,

spowodowała, że kupowanie mieszkań do celów zarobków jest
  • Odpowiedz