Wpis z mikrobloga

Dwa filmy o ostatnich ludziach w żelaznych płucach. Przy okazji @Moderacja zróbcie porządek z antyszczepami i foliarzami na tym portalu, wiem, że wybyliście się i zarabiacie na promowaniu patologii, ale są jakieś granice dobrego smaku. Żadne moje zgłoszenie nie zostało rozpatrzone, a banda nieuków nie potrafiąca nawet czytać po angielsku dalej manipuluje i kłamie danymi i nic nie robicie.

#starszezwoje - tag ze starymi grafikami, miedziorytami, rysunkami z muzeów oraz fotografiami

#historia #fotohistoria #medycyna #myrmekochoria
myrmekochoria - Dwa filmy o ostatnich ludziach w żelaznych płucach. Przy okazji @Mode...
  • 105
@Pierorzek: Mimo wszystko polio stanowiło większe zagrożenie wtedy niż obecnie COVID. Nie słyszałem by istniało dużo przypadków ludzi podłączonych na resztę życia do aparatury wspomagającej oddychanie w przypadku chorych na COVID. Jeżeli dla kogoś 5 mln ofiar śmiertelnych przez 2 lata pandemii to dużo to mam prośbę niech sprawdzi ile łącznie choroby, które dla nas są w pełni uleczalne zabijają ludzi w państwach trzeciego świata. Dla nas biegunka kończy się kilkoma
@MLGkunek: a wiesz, czemu ludzie w Afryce umierają na choroby które u nas zostały wytępione?

Po pierwsze przez brak szczepień (gruźlica, odra, cholera, polio, ospa, tyfus, wścieklizna itp)
Po drugie przez brak profilaktyki jak np mycie rąk, izolowanie chorych, prezerwatywy, noszenie masek będąc chorym (hiv, hcv, cholera, salmonella, pasożyty itp)

Szury są przeciwne obu punktom i najchętniej zrownalyby nas z Afryką. Hehe co to tam 5mln zgonów w Afryce jest 50mln
@Lipathor no i dalej nie widzisz różnicy? Nie wiadomo było czy działa, ale okazało się, że działa. I mamy tu te na kowida, które a reklamach miały działać, ale praktyka szybko to zweryfikowała. I wiadomo tyle, że działa, raczej, ale krótko. Ale nie znamy jej długofalowych skutków. Nie po to ustalono, aby leki, od momentu wynalezienia, do wprowadzenia na rynek siedziały sobie w kilkuletnich fazach testów, aby teraz zaorać to i wrzucić
@Pierorzek: W przypadku COVID poza ultraszurami masz też osoby widzące bezsens działań państw przeciw COVID. Ja mimo zaszczepienia powoli zaczynam utożsamiać się z drugą grupą. Koszty gospodarcze tej farsy są olbrzymie. Zmieniająca się narracja władz pokazuje, że nie mają żadnej kontroli nad spójnością przekazu. Łapią tylko hasła, które chce usłyszeć obywatel czyli szczepionki jako zupełne lekarstwo by potem powoli iść w stronę kolejnych dawek i lockdownów. Więcej zaufania społecznego zdobyliby przyznaniem
@henk: @Krupier: no i własnie dochodzimy do tego. Jedna skrajność wierzy w NWO druga z kolei przecenia śmiertelność wirusa, kreując sztucznie zawyżone zagrożenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szkoda, że ta druga grupa potrafi być tak aktywna, że jej członkowie oświadczają strach w social mediach bo na uniwerku nie dali im płynu do dezynfekcji i osoba będąca w grupie z praktycznie zerową śmiertelnością boi się wyjść z
no i własnie dochodzimy do tego. Jedna skrajność wierzy w NWO druga z kolei przecenia śmiertelność wirusa, kreując sztucznie zawyżone zagrożenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szkoda, że ta druga grupa potrafi być tak aktywna, że jej członkowie oświadczają strach w social mediach bo na uniwerku nie dali im płynu do dezynfekcji i osoba będąca w grupie z praktycznie zerową śmiertelnością boi się wyjść z domu. Obie skrajności ładnie
@henk: No to właśnie ja mam bekę z filmów z żółtymi napisami oraz pewnymi studentami mającymi ból tyłka o brak płynu do dezynfekcji na uczelni jakby sami nie mogli go sobie do cholery kupić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ksiak: bo wg jednych i drugich - szurów i covidian - świat jest czarno-biały. Albo jesteś z nimi, albo przeciwko nim. Nie ma żadnego środka. Ba, środek również jest zły, bo to hurr durr centryzm. Masz być skrajny w swoich poglądach. Nie ma miejsca na żadne kompromisy.

I tak z każdym tematem w debacie publicznej
()
i to jest powód do odrzucania szczepień?


@Lipathor: szczepień w ogóle? Nie. Szczepienia na Covid-19? Tu akurat największą złą robotę zrobiły osoby promujące szczepienia bo ludzie czują się oszukani:
- szczepionka miała chronić przed zarażeniem - nie chroni.
- szczepionka miała chronić przed ciężkim przebiegiem choroby - nie chroni.
- szczepionka miała chronić przed śmiercią na covid - nie chroni.
Szczepionka nie chroni przed powyższymi a jedynie zmniejsza szanse na to