Wpis z mikrobloga

#szosa #trenazer

Jak wytrzymać na trenażerze tak z 2-3h w strefie Z2? Jak sobie radzicie z nudą, #zwift na mnie nie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Interwały, jakiś intensywny trening to nie ma problemu, ale baza na trenażerze to dla mnie masakra.
  • 19
@kobrys13:
Może, do tego może ustawię opór na 55% a nie na 70% FTP. I wtedy jakiś serial. Wczoraj trochę mnie przewiało na dworze, jeszcze zrobiliśmy sobie przerwę na kawę. Rozruch po kawie to była jakaś masakra ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W zeszłym roku jeździłem przy ujemnych temperaturach ale coraz trudniej to idzie.
@i-marszi: U mnie na przykład seriale kompletnie się nie sprawdzają. Za to dzwonię sobie w tym czasie do rodziców, dużo szybciej leci czas a i rodzice zadowoleni xD
Poza tym Tak jak przy tempówkach dzielę sobie czas na krótsze odcinki np. 10-15 minut i wtedy kręcę na stojąco przez minutę, czy dwie. Przyjemniej się odlicza czas, jeśli zamiast 2 godzin widzisz 10 minut ;p
@i-marszi YouTube Twoim przyjacielem. Ja odpalałem sobie najczęściej relacje z ultra maratonów rowerowych, czy różnych wypraw bikepackingowych. Czasami recenzje produktów które planowałem kupić, czy gier. Na serialach mimo, że to tylko z2 to nie potrafiłem się dostatecznie skupić.
No i najlepiej na dużym tv, bo oglądanie na telefonie czy laptopie bardziej mnie irytowało niż pomagało.
@i-marszi to polecam kanał bushcraftowy/mikroprzygody, relacje z ultra maratonów. Całkiem przyjemnie się go ogląda. Stosunek pokazywania swojej gęby do pokazywanych widoków z trasy jest na znośnym poziomie :)
Bickpackingowe oglądałem te co akurat planowałem trasy, żeby podpatrzeć ciekawe miejsca do odwiedzenia, drogi itp.
@vava22:
Trzeba trenować jedno i drugie. Samymi intensywnymi interwałami formy nie zbuduję. Niby jest coś o odwróconej periodyzacji, niby u nas wygodniej, ale jakoś to mnie nie przekonuje.