Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 46
778 967 + 79 = 779 046

Pierwszy wpis na tagu tak więc jednocześnie chciał bym się przywitać :)

W trakcie COVIDu uświadomiłem sobie, że jedną z rzeczy której najbardziej mi brakowało była rowerowa podróż do/z pracy więc po przeprowadzce skusiłem się na kupno pierwszego roweru szosowo-szutrowego (??, opisywany jako "All Round road+gravel bike") aby od czasu do czasu oprócz codziennego dojazdu spróbować czegoś więcej :)

Pierwszy wypad mega pozytywny, powoli rozumiem fenomen tego sportu ^^
Pierwsze wyciągnięte lekcje:
1. Pod górkę jeździ się ciężej niż z górki
2. Woda się przydaje
3. Dodatkowe kilogramy w formie U-locka ciągnięte przez całą trasę potrafią dać w kość
4. Społeczność rowerowa spotkana na trasie była bardzo miła

Powoli przygotowuję się do jakiegoś kolejnego wypadu.
Uchwyt na bidon kupiony, kask kupiony, światła kupione.
Zupełny amator zemnie więc jak ktoś ma jakieś tips&tricks lub materiały dla początkującego odnośnie tego co warto "ogarnąć" na początku pod względem sprzętu jak i techniki to byłbym wdzięczny ^^

#rowerowyrownik #rower #szosa

Skrypt | Statystyki
Morzan - 778 967 + 79 = 779 046

Pierwszy wpis na tagu tak więc jednocześnie chciał b...

źródło: comment_1638124819k37tnqnMNfFj3KzGSWPe8O.jpg

Pobierz
  • 22
@janek_ @sargento: Racja, w sklepie nawet proponowano mi kupno takiego podstawowego zestawu do wymiany Rzeczywiście głębokość czarnej dziury w której bym się znalazł gdyby coś się stało i nie był bym w stanie tego naprawić była by dosyć spora ;P

@Marshall1337: Hmm, jest to pomysł, zastanawiam się czy to ma sens biorąc pod uwagę, że na codzień raczej rower jest używany do komunikacji, nie przeszkadza to do jazdy w zwykłych
@Morzan: Profeski to tam nie ma za dużo ale się staram :) Oksy warto, dla zdrowia, nawet najtańsze bhp przeźroczyste na początej. Chronia przed owadami, wiatrem, kamyczkami i innymi smiećmi.

Odzież - to zalezy jakie masz u siebie temperatury. Najwięcej komfortu moim zdaniem dodaja spodenki z wkładka(ale trzeba uważać bo zle dobrana / niskiej jakosci wkladka powoduje otarcia i odparzenia). Następnie dopasowana koszulka termo/potówka do odprowadzania wilgoci i koszulka kolarska z
akaś zalecana częstotliwość takiego czyszczenia zakładając, że jest to zupełnie bezproblemowe i nic nie kosztuje?


@Morzan: Aż się usyfi, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie ¯\_(ツ)_/¯

Ubranie, a głównie spodenki robią mega robotę jeśli chodzi o dłuższe dystanse, komfort, odprowadzanie potu i odparzenia. Kup sobie spodenki na szelkach, bo nie będą Cię gniotły w brzuch


Spd występują w dwustronnych wersjach - jedna strona do wkliknięcia się dedykowanym butem, a druga
@Hipodups: Wygrzebię jakieś przeciwsłoneczne na początek i z czasem może zdecyduje się na coś bardziej profesjonalnego :) Spodenki mogą być game changerem bo aż się zastanawiałem czy tyłek ma tak boleć po paru godzinach jazdy :D

@krabozwierz: Spodenki dodane na liste :) Wow, nie wiedziałem o tych dwustronnych spd, wygląda jak dokładnie coś co potrzebuję

@Marshall1337: Aj, aż żałuje, że dosłownie tydzień temu kupiłem coś takiego: https://www.amazon.com/RaceFace-Chester-Pedal-Blue-Size/dp/B018J1J6SI mogłem wcześniej
@Morzan: w okularach dlanie przynajmniej, wazne by były wystarczjąco duze, tak by wiatr nie podwiewał.

Ze spodenek - nie wiem jak z budżetem bo to dosć jednak drogie spodenki i na początek mogą być po prostu zbyt drogie - ale jakościowo górna pólka - każde gatki z firmy Assos :)

Co do bolu tylka - to normalne. Przyzwyczai się zadek. Wkladka pomoże, ale nie na zasadzie ze jak ręką odjął. Dla