Wpis z mikrobloga

tl;dr Gdzie pracować w IT jak nie lubi się programować ?

Lubię komputery, lubię hardware, lubie sieci, NIE lubię programowania przez które rzuciłem studia informatyczne.
29 lat, technik informatyk.
Jak obecnie wygląda sytuacja na rynku IT w Polsc, w którą stronę iść ? Bo czasem myślę by rzucić tą pracę na kolei za 3k.

A jeśli chodzi o pracę za granicą to innych rzeczy typu prądu się nie boje, tak samo narzędzi i prac remontowych. Pracuje obecnie na dworze w dużej mierzę ale wolałbym w środku.

Słowem szukam sposobu na
a) fajną prace którą polubię za średni hajs docelowy typu 5k w Polsce.
b) praca za granicą robiąc najgorsze gówno za dobry hajs przez pewien czas. Znam angielski i coś niemieckiego
#komputery ? #pracbaza #jakzycwtymkraju #pytanie #kiciochpyta
  • 39
@Niebadzlosiem witaj w klubie. Niestety, opcję są ograniczone. Najlepszy jest swój biznes , bo przecież nie pójdziesz. Składać. Kompów. Do. Xkoma.

Sieciowcy potrafią mieć znośną kasę. Admini też spoko. I są różne rodzaje jednych i drugich, możesz np specjalizować się w Windowsach, a nie w linuchu.

DevOps, sysops. To wyśmienicie dobra ścieżka (finansowo), ale styczności z kodem nie unikniesz.
W każdym razie przechodziłem tę ścieżkę. Programowanie nie jest dla każdego, więc wcale
możesz iść do supportu gdzie nadal


@FantaZy: gdzie nadal można jebla dostać w zadziwiająco krótkim okresie czasu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
no, ale jak kto lubi tłumaczyć debilom którzy nie potrafią wtyczki do kontaktu włożyć to świetlana kariera przed nim ( ͡ ͜ʖ ͡)

@Niebadzlosiem: może obsługa cięższych maszyn jeśli masz trochę grosza zeby zainwestować w kursy kwalifikacyjne?
@Lordon: jak to nie? skonczylem studia IT i jakos na 1 roku pokazywali programowanie / sieciowke / hardware, na 2 roku wejscie w SI / bezpieczenstwo, mikroprocesory i automatyka, 3 rok to juz specjalizacja i wybor ;) a więc jak ktoś po papier to by zadawał takie pytania bo pewnie wszystko leci byle zdać a nie szukać drogi + bazy danych wszędzie a po nich można robić jako BI np.
@blashot: Nam tez to wszystko pokazywali, specjalizacje tez już mam, wziąłem taką najbardziej ogólna czyli analityke, zaraz zaczynam pisać prace a dosłownie nie wiem w jakim kierunku chce po tych studiach iść jeśli wgl i tyle
@Niebadzlosiem: mówię o innym rodzaju supportu, tutaj ten typ co się wypowiada widać nie miał styczności z jakąś większą firma.
Możesz robić support dla aplikacji które firma wytwarza sama dla siebie. To coś innego niż support w stylu odpowiadanie na telefony ludzi z ulicy xD
@Niebadzlosiem:

ja i kontkat z klientami to raczej nie wypali xD


Jak umiesz programować to możesz chodzić do pracy ciągle w tej samej bluzie, z nikim nie gadać, i mieć dobry hajs.

Jeżeli jesteś introwertykiem oraz jesteś nietechniczny to raczej nie ma dla Ciebie miejsca w IT. Dzisiejsze sieci/administracja/DevOps to masa skryptów i automatyzacji. Nie będzie to wpinanie kabelków do TpLinka.

Żeby robić w IT hajs trzeba albo programować, albo gadać