Wpis z mikrobloga

@LowcaAndroidow: też tego nie ogarniam. Z tego co się orientowałem to pracownicy nie mogą tego zabierać do domu i muszą wyrzucać. Sick.


@Pakulsky: to jest akurat normalne, bo orły specjalnie uszkadzają opakowania albo chowają gdzieś produkty, żeby mogły się "znaleźć" w odpowiednim czasie XDDD
@Tomall81: Szczury/myszy są wszędzie. Oglądałem kiedyś program gdzie badano czy można bezpiecznie pić napoje prosto z puszki i okazało się że na wielu opakowaniach znajdowano ślady bytności gryzoni. Bakterie i te sprawy.
a to nie jest tak, że sklepy wyrzucają głównie żarcie przeterminowane/niepełnowartościowe?


@Under4est: Wszystko zależy od tego, co rozumiemy przez "przeterminowane/niepełnowartościowe". Bywa tak, że faktycznie wywalane są rzeczy, które zalegały na półkach zbyt długo, ale to raczej domena małych sklepów, gdzie stoi dotąd, aż faktycznie nadaje się praktycznie na śmietnik. Jednak w przypadku hipermarketów restrykcje dotyczące świeżości i tego, czy towar jest pełnowartościowy potrafią być naprawdę potężnie wyśrubowane. Jeśli taki market ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Under4est: Nie no, pracowałam chwilę w sklepie i nie wysłaliśmy tylko zepsutego jedzenia. Daty ważności są mocno umowne i mają głównie bronić producenta przed pozwami o to, że ktoś się zatruł, więc zwykle biorą duży margines błędu. No i nie każdy jedzący ze śmietnika to "śmieciarz". Nie każdy ma w życiu tyle szczęścia co my i chyba lepiej normalizować takie rzeczy jak freeganizm
@Tomall81: Musisz zgłosić to naukowcom ( ͡° ͜ʖ ͡°) jest wiele takich badań i konkluzja na temat jest taka że należy myć puszki przed otwarciem bo w najlepszym wypadku zlizesz zaschnięty mocz gryzonia a w najgorszym możesz się nabawić choroby. fakt że czegoś nie widziałeś nie oznacza że coś nie istnieje. Nie mówię też że w każdej ciężarówce są szczury ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Denial94: po zamknięciu sklepu. Ok 1 w nocy.
@atrax15: a nie wiem kogo. Możesz kogoś, może nikogo.
@zloty_wkret: stać mnie na jedzenie. Chcesz mogę wysłać Ci czekoladę. @RudaBrona: tak. Termin do marca 22 r.
@LeslieDancer: co s tarczyńskiego to się zgadzam. Czekolady rozdaje znajomym. Sam ich nie jem bo wegański jestem. @kpo15: super! :-) @krzysiek_crass: oj, czemu od razu pustak? Chcę zwrócić uwagę na problem