Wpis z mikrobloga

Ćwiczę od miesiąca, wkręciłem się i chce wejść na inny level tzn dorzucić do tego dietę.

Jak w ogóle zacząć jeść zdrowiej, żeby całkowicie nie wywinąć na drugą stronę swoich nawyków żywieniowych? Jestem wychowany na kanapce z szynka i serem, jak czytam diety to połowy produktów nawet na oczy nie widziałem. Chcę wprowadzać nawyki mały krokami żeby się nie zrazić.
Więc pytanie, od czego zacząć żeby nabierać nawyków?
#silownia #mikrokoksy #dieta
  • 8
@Rkschuwdu: małe kroczki będą zależały od tego jak wygląda twoja dieta aktualnie, jak jesz teraz bardzo tłusto, to takim małym kroczkiem mogło by być zadbanie o proporcje w diecie tłuszczy nasyconych i nienasyconych, wybieranie produktów o obniżonej zawartości tłuszczu tam gdzie się da, z innych np.:

- wyeliminowanie cukru w płynie jak wszelkie cole, energole, słodzone herbaty, kawy

- ograniczenie słodyczy i produktów z dodanym cukrem, nie odmawianie sobie ale właśnie
@businesscenter1 raczej nie do zrobienia biorąc pod uwagę jak jem. Musiałbym pewnie bardzo zmienić swoje żywienie żeby jeść tyle białka, przez co wiem że długo bym nie wytrzymał i wrócił do starych nawyków.
Jakąś odżywka? Ma sens myślisz?

@Catmmando
Z niepotrzebnymi cukrami raczej nie mam problemu, raz na tydzień napije i zjem coś słodkiego i mi starczy.

Jakich warzyw? Te które lubię czy są niektóre szczególnie ważne do codziennego jedzenia?

Więc tak,
@Rkschuwdu: Możesz jeśc wszystko co nie jest przetworzonym gównem, tzn. syf tez mozesz jesc, ale z umiarem. Najwazniejsze, by kalorie i makro sie zgadzalo. Białko łatwo nabić chudym miechem jak indyk, kurczak. Jak ci nie szkoda hajsu mozesz je suplementowac, KFD ma swietny stosunek jakosci do ceny.