Wpis z mikrobloga

Robiłem z miesiąc temu ciągi i w pewnym momencie poczułem w ból z dołu pleców po prawej stronie i ciężko było mi się wyprostować - skończyłem od razu trening, kumpel pomógł odnieść ciężar, zaprzestalem ciągów z obciążeniem, 3 dni pobolalo i przestało.
Wróciłem do lekkich ciągów 2 tygodnie temu, problem nie powracał, ale przedwczoraj zrobiłem sobie kilka serii rdl i od wczoraj ból powrócił, promieniując do uda. Porozciągałem się i dziś jest lepiej, ale boje się że coś poważnie uszkodziłem.

Zamierzam iść do fizjo, ale chciałem zasięgnąć porady w międzyczasie
#mirkokoksy #mikrokoksy #medycyna #silownia
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wolsky: jak promieniuje do uda, to może wywaliło Ci przepuklinę kręgosłupa i dysk uciska nerw. Jak masz objawy, to idź na tomografię, albo do ogarniętego fizjo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wolsky: Zazwyczaj jest tak, że 90% poważnych kontuzji nie robi się na dużych ciężarach, tylko powiedzmy średnich. Jest tak dlatego, że przy zajebiście wielkim ciężarze, człowiek nawet jeśli gubi technikę, to ciągle trzyma napięcie, bo jego ciało walczy o życie. Na niskich ciężarach tego nie ma i ludzie nie dbają o dobry bracing. Jeżeli ból jest promieniujący, to znaczy, że prawdopodobnie gdzieś jest ucisk nerwu, wiec leć na rezonans. Po ustaniu