Wpis z mikrobloga

@MonsterKill: No tak, bo jak nie jest jasno wskazane w przepisie "zakaz fotografowania tymczasowej bazy wojskowej" to już nie można tego robić.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 24 czerwca 2003 r. w sprawie obiektów szczególnie ważnych dla bezpieczeństwa i obronności państwa oraz ich szczególnej ochrony. Rozporządzenie określa obiekty szczególnie ważne dla bezpieczeństwa państwa i określa zadania w zakresie ich szczególnej ochrony. Są tam wymienione między innymi obiekty jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi
Oczywiście nie jest napisane "zakaz fotografowania tymczasowej bazy wojskowej w Wiejkach" więc jeśli masz ochotę to możesz się przejechać pod jakąś bazę wojskową, pokręcić się, pocykać zdjęcia a później się tłumaczyć, że przecież żaden przepis jasno nie wskazuje zakazu fotografowania.


@PanRejent: Jest nawet taki gość co dokładnie to robi. Prowadzi kanał "audyt obywatelski" na youtube, polecam obejrzeć jak wyjaśnia trepy.
@MonsterKill: Właśnie włączyłem pierwszy z brzegu. Jakiś Janusz połaził po drodze, ponagrywał kawałek siatki w lesie, przyjechało do niego dwóch trepów z ABW czy AW którzy chcieli go wylegitymować. On powiedział, że uu ja tu jestem legalnie, a w ogóle to się nie wylegitymuje bo Pan zna moje imie, a kiedyś w Bydgoszczy to mi się ktoś nie wylegitymował więc ja też tego nie zrobie. Chłopy uznały, że nie będą się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanRejent: debilami są żołnierze, którzy w związku z przeczuciami przekraczają swoje uprawnienia. Nawet stan wojny nie uprawnia żołnierza do łamania prawa. Idiotami natomiast są dziennikarze, którzy dla zdobyci poklasku celowo prowokują takie sytuacje. Jest sporo kanałów na YT gdzie służby są celowo prowokowane do naruszania praw obywatelskich poprzez wykorzystanie dwóch prostych trików: prymitywnej obawy przed kamerą (bo jak ktoś w nas czymś celuje to czujemy się niekomfortowo) oraz nieznajomości obowiązującego prawa.