Wpis z mikrobloga

Smutne w tym całym kryzysie jest to, że PiS i Konfederacja to są jedyne partie, które mówią twarde NIE dla nielegalnej imigracji.

Lewica to wiadomo, oni by ich wszystkich wpuścili jak leci. Część osób może by potem odesłali na nasz koszt, ale reszta by została i potem by ich utrzymywali z naszych podatków w obozach dla uchodźców, a później jeszcze wprowadziliby program emigrant+, w którym by im rozdawali mieszkania i zasiłki.

Nie wiem jak jest z Platformą. Wiadomo, są w opozycji i muszą każdą sytuację wykorzystywać do ataków na rząd, bo to jest polityka (tak samo jak PiS krytykowało PO za podwyższenie vatu, jednak sami po dojściu do władzy już tego vatu nie obniżyli), ale wydaje mi się, że może nawet oni wyciągnęli lekcje z 2015 roku? Oczywiście nie mówię o posłach pokroju Jachiry czy Sterczewskiego.

No i pozostaje jeszcze Kotłownia i PSL. xd

Co o tym myślicie. Jak inne partie zachowałyby się w obliczu tego kryzysu?

#bialorus #polska #4konserwy #neuropa
maciorqa - Smutne w tym całym kryzysie jest to, że PiS i Konfederacja to są jedyne pa...

źródło: comment_16368923789gHz8LqathLtKeHVx89s1Z.jpg

Pobierz
  • 40
@maciorqa: moje zdanie:

PO – Byliby dużo lepsi z dyplomacją i organizowaniem wsparcia UE i NATO i kryzys pewnie miałby mniejsze rozmiary.
Ochrona przed samym wejściem migrantów byłaby taka sama, tzn. siłowa, dużo wojska, policji SG. Nie byłoby pushbacków, których legalność w świetle prawa europejskiego i międzynarodowego jest wątpliwa. Myślę, że niestety każdy, kto już by wszedł, przy PO przechodziłby całe procedury urzędowe.

Konfederacja – negocjowaliby z ruskimi i Baćką
Część osób może by potem odesłali na nasz koszt,


@maciorqa: kłamstwo. Za deportacje tych ludzi płaci UE

utrzymywali z naszych podatków w obozach dla uchodźców


@maciorqa: z tego co wiem, to można zgłosić się do UE w kwestii finansowania takich ośrodków

a później jeszcze wprowadziliby program emigrant+, w którym by im rozdawali mieszkania i zasiłki.


@maciorqa: tak by było, na pewno, nie zmyślam

Oczywiście nie mówię o posłach pokroju
@maciorqa: Ja widziałem jak to wygląda z bliska, tam ludzie są szczęścili, zadowoleni, mają pobudowane szałasy i palą ogniska, dzieci w koło biegają i się śmieją, ogólnie sielanka. Białorusini dostarczają turystom z Bliskiego Wschodu prowiant i wodę pitną więc nikomu nie dzieje się krzywda. Może temperatury już nie takie wysokie, ale przy ognisku można się ogrzać, a poza tym cały wolny czas spędzają na świeżym powietrzu, więc zdrowo. Zupełnie nie rozumiem
@tomasztomasz1234:

I właśnie to mnie irytuje, bo moim zdaniem te pushbacki powinny być dozwolone, ci ludzie przekraczają granicę nielegalnie. Przecież to nie może działać na takiej zasadzie, że jak imigrant zostanie zatrzymany na granicy to nie może przejść, ale jak uda mu się czmychnąć przed strażą graniczną, to już spoko, niech sobie zostanie i nic nie można z tym zrobić.

Zresztą jakiś czas temu czytałem na onecie, że pushbacki są legalne,
Część osób może by potem odesłali na nasz koszt, ale reszta by została i potem by ich utrzymywali z naszych podatków w obozach dla uchodźców, a później jeszcze wprowadziliby program emigrant+, w którym by im rozdawali mieszkania i zasiłki.


@maciorqa: Na przejściach granicznych i tak musieliby rozpatrzyć ich wnioski o azyl i utrzymywać, bo inaczej znowu sąd zasądzi odszkodowanie, więc w tym zakresie to jest minimum dla każdej partii. Natomiast pytanie
@maciorqa

No i pozostaje jeszcze Kotłownia


Hołownia nie ma trolli na wykopie, więc się nie dowiedziałeś, że Polska 2050 wysunęła własne postulaty. Te akurat zostały zaprezentowane 10 listopada, ale o niektórych z listy Hołownia mówił wcześniej. Jedyne co się niektórym może nie podobać to jest to, aby tych ludzi jak już się dostaną na polską stronę traktować humanitarnie a nie jak podludzi a to nie ma wpływu na sens obrony granicy. Hołownia
Imperator_Wladek - @maciorqa
 No i pozostaje jeszcze Kotłownia

Hołownia nie ma tro...

źródło: comment_1636894314biBuxqSPW9aeruJ24proYh.jpg

Pobierz
PiS i Konfederacja to są jedyne partie, które mówią twarde NIE dla nielegalnej imigracji.


@maciorqa: a nie tak dawno temu była narracja, że PiS po cichu sprowadza do Polski imigrantów.
@maciorqa: platf0rma oficjalnie chciałaby zjeść ciastko i go nie stracić, czyli granicę pilnować i rozpieszczać każdego przybysza, ale w retoryce i działaniu wpuszczać każdego jak leci, nie sprawdzać, dawać mieszkania i muru nie stawiać bo jest nieskuteczny i przekręty, strzelać też nie bo niehumanitarnie, czyli znając życie na autopilocie przyklepywaliby wszystko co Merkel i Putin ustalą.