Wpis z mikrobloga

@Maly_Jasio: wszystko zalezy od tego co masz na mysli ze dzialaja? chronia przed zarazkami ktore moga sie dostac drogami oddychowymi? tak; calkowicie chronia przed zarazeniem sie, nie. Maski zmiejszaja ryzyko, biorac pod uwage prawo wielki numerow i statystyke ich uzycie jest jak najbardziej uzasadnione
  • Odpowiedz
@do_abordazu: jeszcze gdyby wszyscy mieli chirurgiczne i gdyby prawidłowo je nosili to jeszcze moglibyśmy dyskutować o zmniejszaniu ryzyka. Ale i tak - ludzie od czasu do czasu kichają. Wyobrażasz sobie kichnąć w masce? Ja sobie nie wyobrażam, bo nie potrafię kichać na sucho xD Zawsze wydostaje się wtedy mnóstwo aerozoli. I dlatego te maski to taki bezsensowny przykaz, bo jak ludzie kichaja to odsuwają maski albo noszą byle szmaty na ryju.
  • Odpowiedz
@Maly_Jasio: zakladasz ze nikt nie nosi certyfikowanych masek, zakladasz rowniez ze wszyscy chodza i kichaja sciagajac przy tym maski, na podstawie tych zalozen twierdzisz ze noszenie masek jest nonsensem, nie bede tego ocenial, ocene zostawie dla siebie, ale wes sie jeszcze raz zastanow o czym ty piszesz
  • Odpowiedz
@do_abordazu: czy ja napisałem, że nikt nie nosi certyfikowanych maseczek? Pisząc o tym, że maski nie działają miałem na myśli cały ten przykaz z noszeniem masek - bez względu na to z czego są uszyte i w jaki sposób noszone.
To jest takie mydlenie oczu ludziom, żeby wydawało się im, że władza ma jakiś pomysł na ograniczenie wirusa. Właściwie wyjścia są 2 - szczepionki albo zarażenie 70-80% społeczeństwa. Szczepionki nie spełniają
  • Odpowiedz
Nie prawda, ochrona stoi teraz pod każdym wejściem, z pudełkiem maseczkę i rozdają ludzia którzy ich nie mają. I na wejściu zwracają uwagę. Ale też nie będą łazić za ludźmi i ich upominać
  • Odpowiedz
@crewlove: w całym tym szaleństwie, to akurat w takich sytuacjach maseczki coś dają. Jak ludzie nie przebywają ze sobą długo i blisko siebie i pomieszczenie jest dobrze klimatyzowane to maseczka jakos tak chroni.

Nie mają sensu w szkołach, pracy itp miejscach gdzie ludzie i tak siedzą ze sobą dłużej
  • Odpowiedz