Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1877
Myślałem, że nie ma głupszego nauczyciela, niż ten, który przekreślał dzieciakom jako błędy 2 x 5, bo jego zdaniem powinno być 5 x 2. A jednak...
Mój szwagier jest w pierwszej klasie liceum i ostatnio miał sprawdzan z historii. Jedno z zadań zostało mu przekreślone w całości, bo zamiast prawda/fałsz użył fajki i krzyżyka. Nauczycielka stwierdziła, że jest to "karygodny" błąd. Co do karygodnych błędów, to tak, tam jest napisane "fausz".

Edit: 8 odpowiedzi jest poprawnych.

#szkola #licbaza #nauczyciele #bekaznauczycieli
M4sterExploder - Myślałem, że nie ma głupszego nauczyciela, niż ten, który przekreśla...

źródło: comment_1636720121UKTlPhflNPJss26d7nOG34.jpg

Pobierz
  • 166
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kiedyś na lo z geografii miałem kartkówkę, gdzie trzeba było do państw dopisać religię dominującą. Dostałem 0 punktów za każde wskazanie "muzułmanizmu", bo ma być "islam".


@mike-mo: No to raczej nic dziwnego, że nie dostałeś punktów za błędną odpowiedź ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vegetassj1: typie, zadanie określa co ma zrobić uczeń, a nie w jaki sposób ma to oznaczyć. Gdyby było sformułowane w stylu: "oznacz stwierdzenia które uważasz za prawdziwe słowem 'prawda' i nieprawdziwe słowem 'fałsz'" to może i by miała rację, ale patrząc na błędy ort. nauczycielem jest troglodyta który nigdy nie powinien nim zostać, tu nie ma czego bronić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Greensy: @M4sterExploder

ale równie dobrze mógłby se rysować poziomki i jabłka w tej tabelce. Bo no w formularzach czasem właściwe zaznacza się X. Więc te znaczki co sobie sam ustalił w sumie #!$%@? wie co znaczą i tu akurat przyznałbym nauczycielowi rację, a typ czytać polecenia nie umie.
  • Odpowiedz
iektózy nauczyciele to życiowe nieudaczniki co im się w życiu nie powiodło i wylewają swoją frustrację na innych.


@Greensy: czego oczekujemy dając takie wynagrodzenie jak obecnie? to jest to samo co w policji czy urzędach, selekcja negatywna - kto ma łeb na karku (pomijając pasjonatów) idzie zarabiać lepsze pieniądze do sektora prywatnego niekoniecznie pracując w ogóle w zawodzie
  • Odpowiedz
@destruktiv_komando:
Jeśli Jaś ma 3 dwuzłotówki to można to obliczyć jako:
1. 3szt. x 2 zł - słownie: trzy dwuzłotówki
albo
2. 2zł x 3szt. - słownie: dwuzłotówka w ilości trzech sztuk.
Nie ma to najmniejszego znaczenia. obie wersje są poprawne, bo mnożenie jest przemienne.
Oczywiście obliczanie tego w sposób 3zł x 2 szt. jest błędne, ale w moich przykładach nie ma błędu, a dzieci są błędnie za to karane
  • Odpowiedz