Wpis z mikrobloga

Rozmowa między dwoma chłopakami w wieku licealnym podsłuchana w zbiorkomie:

- A auto?
- No zrobię prawko i kupuję
- No ta, ale co?
- Nie starszy niż 3 lata ma być, myślałem o M2 na początek.
- O stary! Na studia takim będziesz jeździł to wykładowcom dupy popękają.
- Jakie studia, jak ja do robo od razu po maturze idę i będę 5 lat przed wszystkimi. No bo zobacz, idę do roboty od razu no i wiadomo że za mniej 5 koła na rękę to się nie opłaca nigdzie iść. No to w rok zarobie jakieś 60 tysięcy i po 5 latach kupię sobie używaną m2 a za resztę dom wybuduję i już będę ustawiony, to po co mi te studia?

Ech, słodkie dzieciaczki, wspaniale się ich słuchało i tak przykro się zrobiło że już za jakieś 6 miesięcy chłopak wyłapie od życia plaskacza na początek :D

#heheszki
  • 243
@HonyszkeKojok: Jechałem w sierpniu tramwajem i słyszałem rozmowę dwóch Sebków (Ok. 17 lat, dresiwa i czapki #!$%@?) którzy rozmawiali o tym, że warto wyjechać do Reichu pomagać osobom starszym bo przez 3 miesiące to nawet zarobią 70k złotych, a za tyle to można kupić 2 letniego używanego Mustanga xD


Ale tu akurat nie widzę błędu w rozumowaniu. Przy zapieprzaniu z nockami i nadgodzinami jesteś w stanie w Reichu >20k / miesiąc
@mbasasello: 1. Średnio wierze ze Seba w Niemczech zaoszczędzi przez 3 miesiące 70k na opiece nad jakimś emerytem (już #!$%@?ąc ze to tego to pewnie jakiś kwit trzeba mieć) 2. Zobacz ceny dwuletnich Mustangów na otomoto, na pewno nie kosztują 70k, chyba ze po szkodzie całkowitej xd

@NuklearnySzpadel: pewnie mamy wspólnych kolegów, bo jeden mój znajomy mi wmawiał mi w czerwcu, że kupi A45 amg nowe z salonu za 160
@mbasasello: 1. Średnio wierze ze Seba w Niemczech zaoszczędzi przez 3 miesiące 70k na opiece nad jakimś emerytem (już #!$%@?ąc ze to tego to pewnie jakiś kwit trzeba mieć) 2. Zobacz ceny dwuletnich Mustangów na otomoto, na pewno nie kosztują 70k, chyba ze po szkodzie całkowitej xd


@Celinka95: No w sumie masz rację, jak popatrzyłem to trochę przegięte. Z drugiej strony jakiegoś mustanga po 3 miechach pracy w Niemczech kupią.
@HonyszkeKojok: Tak jak inni piszą - jak po znajomości to te 5k da radę chłopak. Do tego jeżeli mieszka u rodziców to też sobie to odłoży. W sumie tylko zazdrościć, chociaż studia fajny okres jak się robi coś więcej niż jedzie po najmniejszej linii oporu.
Ech, słodkie dzieciaczki, wspaniale się ich słuchało i tak przykro się zrobiło że już za jakieś 6 miesięcy chłopak wyłapie od życia plaskacza na początek :D


@HonyszkeKojok: Żebyś Ty się nie zdziwił. Sam znam dwóch braci, którzy mieli ogarniętą pracę w Norwegii zaraz po skończeniu LO. Zgadnij jak im się żyję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To, że Ty nie potrafisz nie oznacza, że ktoś inny nie da
@HonyszkeKojok: Prawda, że 5 lat studiów zaoszczędzi i będzie mógł mieć dobry zawód po tym czasie. 5k dostanie jako specjalista - jeśli coś potrafi, to może mu się udać. Może nie na start, ale po 1-2 latach w Wawie dostanie jeśli będzie zasuwał w dobrej i przyszłościowej branży. Specjalistów akurat brakuje więc stawki idą do góry. To już z prawem jazdy na transport można zarobić więcej w pierwszym roku.
@HonyszkeKojok generalnie bardzo dobre podejście, jedynie z tym że za mniej niż 5k się nie opłaca pracować trochę poleciał, ale niechby dostał 3k, mieszkał z rodzicami i wszystko odkładał, to po 5 latach ma 180k, faktycznie może kupić auto za 60k i jeszcze zostaje ponad 100 na wkład własny. Żaby tylko się nie przejechał na kosztach serwisowych M2 z taką wypłatą ( ͡º ͜ʖ͡º)