Wpis z mikrobloga

Rozmowa między dwoma chłopakami w wieku licealnym podsłuchana w zbiorkomie:

- A auto?
- No zrobię prawko i kupuję
- No ta, ale co?
- Nie starszy niż 3 lata ma być, myślałem o M2 na początek.
- O stary! Na studia takim będziesz jeździł to wykładowcom dupy popękają.
- Jakie studia, jak ja do robo od razu po maturze idę i będę 5 lat przed wszystkimi. No bo zobacz, idę do roboty od razu no i wiadomo że za mniej 5 koła na rękę to się nie opłaca nigdzie iść. No to w rok zarobie jakieś 60 tysięcy i po 5 latach kupię sobie używaną m2 a za resztę dom wybuduję i już będę ustawiony, to po co mi te studia?

Ech, słodkie dzieciaczki, wspaniale się ich słuchało i tak przykro się zrobiło że już za jakieś 6 miesięcy chłopak wyłapie od życia plaskacza na początek :D

#heheszki
  • 243
  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok kocham 19 latków za te wyobrażenie o życiu. Mi się słodko słuchało pierwszaków co przed egzaminem gadali, że jak obleja egzamin to idą do macdonald's i za rok już będą menadżerem xD jeszcze te wyliczenia że skoro zarobią 3 k na rękę (ciekawe gdzie xD) to po roku będą mieć 36 k ()
  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok:
No akurat biorac pod uwage, ze nie placi pitu do 26 roku no to zarabiac 5k nic nie potrafiac to nie jest jakis wielko wyczyn. Jesli ma jakikolwiek fach/umiejetnosci/kontakty to to jest absolutne minimum jakie powinien dostac. Tzn. Wiadomo z mieszkaniem to polecial, ale w dpmysle moze myslal z kredytem.
  • Odpowiedz
No akurat biorac pod uwage, ze nie placi pitu do 26 roku no to zarabiac 5


@pi73r: sprawdź sobie jakie sa róznice w jakims kalkulatorze wynagrodzeń xD
  • Odpowiedz
@getin: jakie sa roznice to wiem, bo zawsze mialem kogos mlodszsgo na tym samym stanowisku xD
Poza tym jak jest kumaty to przeciez pojdzie na zlecenie i ma brutto do lapy xD
A dobra bo typ mial olac studia. No to zalozmy ze sie zapisal dla statusu. Sam tak zrobilem po magisterce dla znizki na ztm xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@HonyszkeKojok: a może jest w technikum i rzeczywiście jak pójdzie pracować po maturze z dobrym fachem w ręku to się szybko dorobi i będzie kosić więcej niż każdy wymęczony życiem korposzczurek po studiach.


@bitcoholic: POV: masz studia i walisz konia do wyobrażen jak to ludzie z FACHEM W RĘKU żyją jak królowie
  • Odpowiedz
@elf_pszeniczny:
A niby co tu jest nieprawdziwego? Sam jakbym poszedl do tej roboty, co mam teraz, od razu po liceum to bym teraz zarabial z 3-4x wiecej. Co prawda nie narzekam, bo co przemelanzowalem to moje, a do pracy wjechalem jako pewny siebie dorosly facet, no ale nie ma co ukrywac, ze w 95% przypadkow dyplom uczelni to sie przydaje tylko, by predzej miec dluzszy urlop xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@HonyszkeKojok: Akurat jak dobrze ogarnie i zainwestuje w odpowiednie skille to faktycznie będzie 5 lat przed wszystkimi.
Znam paru takich. Większość kierunków studiów to marnowanej czasu. Mówię to jako magister inżynier budownictwa. W zawodzie przepracowałem 2 lata z czego 1.5h jeszcze podczas studiów.

Lepiej najpierw poznać rynek, a potem ewentualnie studiować to a co jest ssanie żeby levelować w swojej branży niż po 6 latach się dowiedzieć że rynek się zmienił
  • Odpowiedz