Wpis z mikrobloga

@Vafik: O tych dzieciach to powinni myśleć ich rodzicę zabierając ich do lasu w listopadzie, a nie teraz SG czy Policja (°°
  • Odpowiedz
@KrupnikPL: Tu jest bardzo specyficzny problem, który imo do rozwiązania zero-jedynkowo jest niemożliwy. Chcesz im odebrać teraz dzieci i zatrzymać na granicy czy wpuścić wszystkich nielegalnie przez las? Wpuścić żeby sobie przeszli po Polsce i poszli do Niemiec. Tam będzie kolejny problem i presja na nas czemu ich wpuściliśmy.
  • Odpowiedz
@uytx: Wpuścić, sprawdzić, przyznać azyl tym co się należy (zapewne jakiś promil takich ludzi tam jest), poczekać parę miesięcy i tych co nie chcą iść do pracy deportować.

Szczerze mówiąc wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem niż zabijanie bądź co bądź cywilów, ale może jakiś dziwny jestem
  • Odpowiedz
@KrupnikPL: Ale oni nie chcą azylu. Deportowanie to kupa kasy dla takiej ilości osób. Oni nie są problemem naszego kraju, bo nie są po naszej stronie. Nieludzkie? Dla jednostek tak, mi też się nie podoba to, że oni tam stoją i będą umierać. Szkoda ludzi, ale wybrali taką drogę. Jako kraj (nie ludzie, a polityczny kraj) trzeba podejmować kroki, które dadzą więcej niż szacunek u innych osób za wpuszczenie. A
  • Odpowiedz
@uytx: Skąd takie wnioski i wsadzanie wszystkiego do jednego wora? Skąd wiesz że na pewno NIKT tam nie potrzebuje azylu? Skąd wiesz że wybrali taką drogę? Oczywiście to co robią jest nielegalne, ale skąd wiesz czy nie obiecano im że znajdą się od razu np. w Niemczech? Myślisz że jakby im powiedziano "zapłaćcie po kilka tysięcy dolarów, wywieziemy was do lasu na Białorusi i większość z was umrze" to by
  • Odpowiedz
@KrupnikPL: Powiem szczerze, że nie wiem czy jestem gotowy na taką dyskusję, bo nie śledzę tematu aż tak dogłębnie. O azyl można się starać na przejściu granicznym, ich tam nie ma. Czy Białorusini nie pozwalają im się zbliżyć, czy sami nie chcą - tego nie wiem. Jeżeli pierwsza sytuacja, to znowu trochę nie nasz (dla niektórych nasz) problem. To na terytorium kraju Białorusi straż graniczna łamie prawo - nie u
  • Odpowiedz
O azyl można się starać na przejściu granicznym, ich tam nie ma.


@uytx: lol. widać, że nie śledzisz tematu bo polska służba graniczna nagminnie nie przyjmowała wniosków od migrantów na tamtej granicy. RPO interweniował, nawet karę za to wypłacamy jakimś czeczenom bo przegraliśmy chyba dwa procesy przed ETPCZ.
  • Odpowiedz
@uytx: właśnie mnie to r---------a, rodzice biorą małe dzieci w niebezoieczną podróż, powinniśmy ich przyjąć do kraju, nie ma żadnych prxeciewskazań xD

Pewnie jak ma się takich rodziców to wyrasta się na wartościowego człowieka a nie na takiego który też będzie podejmować zbędne ryzyko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vafik: k---a, ja cały rok czekałem na lany poniedziałek, a z takiej armaty dostać, kuuuurde na osiedlu wszyscy by się zlecieli
  • Odpowiedz