Wpis z mikrobloga

@KrupnikPL: Ale oni nie chcą azylu. Deportowanie to kupa kasy dla takiej ilości osób. Oni nie są problemem naszego kraju, bo nie są po naszej stronie. Nieludzkie? Dla jednostek tak, mi też się nie podoba to, że oni tam stoją i będą umierać. Szkoda ludzi, ale wybrali taką drogę. Jako kraj (nie ludzie, a polityczny kraj) trzeba podejmować kroki, które dadzą więcej niż szacunek u innych osób za wpuszczenie. A co
@uytx: Skąd takie wnioski i wsadzanie wszystkiego do jednego wora? Skąd wiesz że na pewno NIKT tam nie potrzebuje azylu? Skąd wiesz że wybrali taką drogę? Oczywiście to co robią jest nielegalne, ale skąd wiesz czy nie obiecano im że znajdą się od razu np. w Niemczech? Myślisz że jakby im powiedziano "zapłaćcie po kilka tysięcy dolarów, wywieziemy was do lasu na Białorusi i większość z was umrze" to by tak
@KrupnikPL: Powiem szczerze, że nie wiem czy jestem gotowy na taką dyskusję, bo nie śledzę tematu aż tak dogłębnie. O azyl można się starać na przejściu granicznym, ich tam nie ma. Czy Białorusini nie pozwalają im się zbliżyć, czy sami nie chcą - tego nie wiem. Jeżeli pierwsza sytuacja, to znowu trochę nie nasz (dla niektórych nasz) problem. To na terytorium kraju Białorusi straż graniczna łamie prawo - nie u nas.