Wpis z mikrobloga

Mirki z #uk. Mam problem z flatem, bo pojawił się w nim grzyb i pozbyłam się go w taki sposób, że po prostu go starłam ze ściany przy pomocy octu. W większości przypadków był na farbie, choć w pewnych miejscach od ścierania farba aż zeszła i wygląda na to, że było to głębsze, widać delikatne plamki. Czy jeżeli teraz jest to w ten sposób oczyszczone to mimo wszystko ten grzyb nadal tam gdzieś siedzi i przebywanie w takim mieszkaniu jest niezdrowe czy po oczyszczeniu już jest ok?
  • 19
@Jofiel: @thewickerman88: @chemik_kieszyk: @rafalkosnozawszenapropsie: @rafalkosnozawszenapropsie: @Budo: Dzięki bardzo za wasz odzew i za polecone produkty. Chciałam tylko jeszcze zapytać czy jeśli nawet po tym occie by ten grzyb się nie pojawiał, bo mieszkanie byłoby dobrze wietrzone i grzane to nie muszę na razie używać tych specyfików, a dopiero po nie sięgnąć jakby się jednak grzyb znów pojawił czy już teraz muszę po nie sięgnąć?
@haliczka: jak się nie będzie pojawiał, to nie przesadzaj z chemią. W łazience tylko polecam do mycia Flash z bleachem ten czerwony, bo dobrze działa przeciwko grzybowi. W pokojach nie stosowałbym chemii regularnie.
@haliczka: jedyne jakie przypadki black mould i plesni spotkalem to:
- jakies stare pudelka ktore przeszly przez 10 rak, staly blisko mokrej zimnej sciany i zaczely zyc swoim zyciem, po prostu odezwalo sie w nich zycie i plesn/grzyb zaczely to jesc XD po pomalowaniu plesc nie wrocila
- cieklo z dachu w jedno miejsce na karton gips, sciana nie byla ogrzewana. po pomalowaniu plesn nie wrocila, zolte plamy zostaly
- angielscy
  • 0
@drGreen Obawiam się, że tutaj w Anglii mogę trafić na ten sam problem gdy się przeprowadzę, do tego ukryty pod świeżo pomalowanymi ścianami. Nie umiem rozpoznać czy mieszkanie jest wolne od grzyba czy nie.
@haliczka: Problem z grzybem zglos do councilu. Raz, dwa zmusza ich do naprawienia tego. A i ewentualna kara za nie usuniecie problemu moze ich zabolec. Ich mam na mysli wlasciciela.