Wpis z mikrobloga

@kontodlabeki: No to też byłoby dobre. A taka aspiryna czy paracetamol mają jeszcze jakieś pomocne właściwości których nie ma ibuprofen że warto też i je zebrać do takiego zestawu? Na pewno wiem że aspiryna rozrzedza krew.
@supra107: Noszenie ze sobą w apteczce leków typu paracetamol na ból głowy ma jeszcze jedną wadę - przechowujesz je w nieodpowiednich dla leków warunkach, lepiej porostu kupić to sobie jak będziesz potrzebował.
@supra107: to do noszenia przy sobie czy do posiadania w domu?
Jeśli w domu - radzę kupić wszystkie trzy, każdy działa trochę inaczej i sprawdza się na różne sytuacje, a zazwyczaj jak potrzebujesz tego rodzaju leków to nie masz siły żeby po niego pójść
@supra107: dla mnie osobiście ibuprofen. Można stosować po alkoholu (( ͡° ͜ʖ ͡°)) i co dla mnie najważniejsze stosuje się go przy zapaleniu/bólach zatok, bo ma działanie przeciwzapalne (a paracetamol nie). Jest za to bardziej szkodliwy dla żołądka, więc jeżeli masz jakies problemy żołądkowe/wrzody/bóle itd to lepiej paracetamol.
Aspirynka to w domu, żeby się wygrzać pod kocem jak łapie choroba.
@Norkanerka: A jeżeli już ibuprofen, to który "wariant" najlepiej kupić? Bo są te wszystkie Ibupromy, Ibumy i inne #!$%@? muje, różne dawki, różne domieszki, i nie wiem co najlepiej wybrać.
No i oprócz plastrów na rany i na odciski co jeszcze warto dorzucić?
@supra107: ibuprofen - jak najtańszy, nie markowy, bo substancja ta sama, ja tylko zawsze proszę, żeby tabletki były małe, bo ibum chyba jest jednym z tańszych, ale ma ogromne (przynajmniej dla mnie) kapsułki.
Jak nie używasz dużo przeciwbólowych to dawka 200, mocniejsze są 400 (ale przecież zawsze na duży ból możesz wziąć 2 tabletki 200).
Ja przed wyjazdem za granicę kompletowałam całą niezbędną apteczkę (przy czym leżała w mieszkaniu, więc mogłam