Wpis z mikrobloga

@Nieszkodnik Oczywiście że ma do tego prawo :) A co za tym idzie ma obowiązek zwrotu kosztów poniesionych przez pracownika w związku z urlopem a takie odwołanie z urlopu powinno być na piśmie. Kolejną rzeczą jest to, że odwołanie z urlopu ma być faktycznie uzasadnione, tj. np że nie ma ludzi do roboty bo się pochorowali. Takie uzasadnienie jest dość łatwo podważyć chyba że rzeczywiście stała się jakaś katastrofa i nikogo nie
Jeśli od jednej osoby i to nie szefa zależy że firma może upaść to co to za firma i dlaczego ta osoba nie jest szefem?


@dziqs1987: bo jest administratorem IT? I trafił się szyfrujący wirus? A jego dwaj koledzy z pracy wracali autem, mieli wypadek i leżą w szpitalu? Lub dostali kwarantannę z Sanepidu, bo byli na jakimś spotkaniu?

Chlon dalej takie korwinobzdury


@dziqs1987: po prostu brak ci wyobraźni, co
@dziqs1987 Wiesz, to nawet nie chodzi o to. Na przykładzie mojej firmy. Nasza firma ma kilka lokalizacji. W naszej pracuje 3 pracowników IT. Po uzgodnieniu z kierownikiem i kolegą poszedłem na tydzień urlopu.l wypoczynkowego. W jego trakcie okazało się, że koledze zmarł ojciec a kierownik dość mocno się pochorował. Mamy dobre relacje więc nie było jakis pisemnych wezwań ale w środku urlopu zgodziłem się przyjść na jeden dzień bo po prostu nikogo
jak chcesz to bądź niewolnikiem szefa.


@dziqs1987: czy gdyby to była socjalistyczna spółdzielnia pracy, też byś tak #!$%@?ł bez sensu? Niech upadnie, bo prawo do odpoczynku?

Jeśli jest przedsiębiorca tzn ze jest przedsiębiorczy więc powinien sobie poradzić.


@dziqs1987: i on sobie poradzi - zlikwiduje firmę i będzie żył z, na przykład, lokat. Z czego będą żyli bezrobotni, jego byli pracownicy? Z zasiłków?

to niech po prostu wyłączy serwery na parę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gregory96 mojego starego Janusz wywalił z roboty, bo stary nie chciał wrócić z urlopu zaplanowanego pół roku wcześniej. Likwidacja stanowiska.

@ameneos: akurat pracodawca ma prawo ściągnąć pracownika z urlopu, stety czy nie ale może. Musi tylko wszystkie koszty z tym związane zwrócić.
@Nieszkodnik: jak już rozmawiamy o socjalizmie to może zacznijmy od tego socjalistyczna spółdzielnia pracy prawdopodobnie by nie upadla bo jedna osoba poszła na urlop w nieodpowiednim czasie bo socjalizm zazwyczaj pozwala na większą elastyczność firmy w kwestiach zarabiania, utrzymywania się i co za tym idzie zatrudniania oraz przydzielania zasobów ludzkich
to z czego korwiniści i inne libki się śmieją bo nie prowadzi do krótkotrwałych zarobków, czyli zatrudnianie wielu osób na jedno