Wpis z mikrobloga

Jak nabrać odwagi do zmiany pracy? Od 5 lat #programista15k w jednej firmie. Zarobki są ok, ale cała reszta już nie. Z jednej strony mam dość i chciałbym zacząć coś nowego z czystą kartą, z nowymi fajnymi ludźmi. Z drugiej ciężko mi się przełamać i opuścić strefę komfortu (która komfortowa w sumie nie jest), brakuje mi odwagi i motywacji chyba przez małe wypalenie zawodowe i pewnie przez to, że boję się że trafię na firmę, że będę żałował zmiany albo pójdzie coś nie tak i w razie czego będzie nerwówka bo mam oszczędności może na 3 miesiące, żeby jakoś przeżyć. Wiem, że to pewnie śmieszne co piszę i trzeba walnąć pięścią w stół, ale złapałem jakiś taki stan niemocy.
#pracait #pracbaza #korposwiat #psychologia
  • 11
  • Odpowiedz
@razor535: najpierw napisz ładne cv, potem zacznij patrzec na ogłoszenia na justjoinit, nofluff, solid jobs itd i wysyłaj je w większej ilości. Za każdym razem jak zmieniałem robotę to czułem niepokój i niepewność, ale udało się i kasowo i technologicznie jest znacznie lepiej. Warto się odważyć
  • Odpowiedz
@razor535: nie chcę cię martwić, ale jeżeli nie chodziłeś na rekrutacje dla sportu w tym czasie i nie naprawiałeś swoich feedbacków to na 90% zderzysz się ze ścianą w postaci rozmów technicznych, które potrafią zabić ćwieka.

I tu nie chodzi o jakieś mityczne algorytmy, bo to jest wykopkowa powielana bzdura podobnie jak to, że rekruterki mają cokolwiek do gadania w sprawie twojej rekrutacji poza umówieniem cie na rozmowę techniczną. Chodzi o
  • Odpowiedz
@razor535: Jeśli masz znajomych w innych firmach to pogadaj z nimi.
Najlepiej jak nie dostaną kasy za polecenie, to może będą szczerzy :)
Mnie to przekonało, bo okazało się, że jednak mam słabe projekty, za dużo spotkań i generalnie firma ma #!$%@? na nas
  • Odpowiedz