Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko175
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

424

Polska dosłownie spichlerzem Europy. Jesteśmy jednym z liderów produkcji rolnej

Polska dosłownie spichlerzem Europy. Jesteśmy jednym z liderów produkcji rolnej

Nowe dane Eurostatu pokazują to jasno. Pod względem produkcji drobiu jesteśmy prawdziwym hegemonem UE. Jeśli chodzi o jabłka, jesteśmy w światowej czołówce. Minusem jest jednak ekologia.

m.....z
m.....z
konto usunięte
z
fxmag.pl
dodany: 29.07.2025, 08:59:45
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
  • To Znalezisko było promowane w ramach usługi Wykop Poleca przed osiągnięciem wymaganego progu wejścia na Stronę Główną. Obecnie to Znalezisko nie jest już objęte promocją.

    Info
  • 131
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Polacy spichlerz Europy 1670
Kudlaty777
z youtube.com
  • 7

Komentarze (131)

najlepsze

Silence369
Silence369
29.07.2025, 09:15:08 via Wykop
  • 127
Von Der Leyen już wzięła to na tapetę, Unia zlikwiduje rolnictwo na rzecz interesów das Heilige Römische Reich Deutscher Nation.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kyjgel
kyjgel
29.07.2025, 09:35:25 via Wykop
  • 118
@Silence369: na tapet
  • Odpowiedz
Silence369
Silence369
29.07.2025, 11:57:26 via Wykop
  • 29
@lukaschels: Umowa UE–Mercosur wynegocjowana została ostatecznie 6 grudnia 2024 r.
  • Odpowiedz
Makavlani
Makavlani
29.07.2025, 10:52:31 via Wykop
  • 112
Spoko, umowa z krajami MERCOSUR już przychodzi nam w sukurs, tak cobyśmy nie mieli zapewnionej suwerenności żywnościowej, a w zamian za to Niemiaszki będą mieli wizję eksportowania jakichś samochodzików do krajów Ameryki Południowej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taka to już jest ta nasza Unia uwzględniająca interesy wszystkich członków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

malkontent
malkontent
29.07.2025, 13:27:48 via Android
  • 20
@Makavlani cymbały oglądające telewizję myślą, że tak trzeba bo ładna pani/pan tak gada w telewizji. Niemcy tego samego próbowały z nord stream, ale nie pykło. Prywatyzacja zysków Niemiec i uspołecznianie strat przez neokolnie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Makavlani
Makavlani
29.07.2025, 13:35:18 via Wykop
  • 6
@malkontent: w punkt
  • Odpowiedz
UmCykCyk
UmCykCyk
29.07.2025, 09:43:18 via Wykop
  • 56
Już niedługo. Unia usilnie stara się zlikwidować rolnictwo, zwłaszcza nasze, abyśmy mogli radośnie kupować żarcie z ameryki południowej (umowa UE–Mercosur), dzięki czemu niemieckie koncerny zyskają możliwość sprzedaży swoich samochodów na tamtych nowych rynkach. A my będziemy pośrednio płacić za to kupując cudze żarcie. Jakie to wszystko sprytne i zgrabnie poukładane, prawda?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Shagal
Shagal
29.07.2025, 11:53:50 via Wykop
  • 15
@jegertilbake: No właśnie UE bardzo do tego dąży, żeby nie było już tak kolorowo.
  • Odpowiedz
OscarGoldman
OscarGoldman
29.07.2025, 12:20:28 via Wykop
  • 6
@UmCykCyk: pamiętaj kto będzie to wszystko transportował - Holandia, Belgia i Niemcy więc $$$ do nich jeszcze wpłynie. Potem upadlina nas dojedzie, bo tam też są ogromne połacie i fermy - a co to znaczy? łomot dla nas, już teraz ceny malin jesiennych i letnich (jesienne juz powoli startują) a letnie są po 7.50-6.50kg w Lubelskim. Sorry, ale jak ktoś ma 2-3ha malin i wywalił na to dobre 20-30k na
  • Odpowiedz
EerieAlligator
EerieAlligator
29.07.2025, 12:03:35 via Wykop
  • 16
Zanim zajrzałem do komentarzy wiedziałem że będzie głównie narzekanie plus polityka. I dokładnie tak jest.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zxr9
Zxr9
29.07.2025, 13:52:00 via Wykop
  • -6
@EerieAlligator: bo Polak to niestety w większości potomek przygłupów
  • Odpowiedz
typ53B
typ53B
29.07.2025, 12:01:25 via Android
  • 11
Dlatego mamy umowę Mercosur, oraz import taniej żywności z Ukrainy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jegertilbake
jegertilbake
29.07.2025, 11:31:38 via Wykop
  • 11
Dlatego mamy też takie tanie żarcie w sklepach a i tak ludzie, którzy nie ruszyli nigdy dupę za granicę będą twierdzić, że jest drogo. Trzeba docenić nawet nie tylko cenę, ale także cenę względem jakości produktów w polskich sklepach, bo jesteśmy TOP1 w Europie i jakbym miał strzelać to TOP10 na świecie.

Nic tylko się cieszyć, że tak się udało, bo zdrowa żywność w przystępnej cenie i zbilansowana dieta mocno wpływa na
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

K-S-
K-S-
29.07.2025, 11:50:02 via Wykop
  • 41
@jegertilbake: Akurat żarcie mamy drogie bo sklepy mają naprawdę wysokie marze.
  • Odpowiedz
u_k1
u_k1
29.07.2025, 11:58:11 via Wykop
  • 9
@jegertilbake: Z tym TOP1 byłbym ostrożny (ciężko stwierdzić, bo na bazie czego?), ale ogółem jest dobrze, nie mamy na co narzekać. Znalazłem coś takiego: https://en.wikipedia.org/wiki/Global_Food_Security_Index
  • Odpowiedz
Boolmen88
Boolmen88
Boolmen88
29.07.2025, 17:15:01 via Wykop
  • 6
Boolmen88

źródło: IMG_7687

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3majmipiwo
3majmipiwo
29.07.2025, 20:07:16 via Android
  • 3
Spokojnie, długo to nie potrwa. Zaraz się to nie spodoba Niemcom, Francuzom albo Duńczykom i ujebią to polskie eldorado. Nie może Polak łba podnosić.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Wacekponadprawem
Wacekponadprawem
Wacekponadprawem
29.07.2025, 20:39:30 via Android
  • 2
@3majmipiwo już się zmienia, od 26 roku trzeba rejestrować w systemie każdy wyjazd w pole z opryskiem. Ci poniżej 20 ha mają rok czy dwa na dostosowanie.
  • Odpowiedz
Wacekponadprawem
Wacekponadprawem
Wacekponadprawem
30.07.2025, 06:21:40 via Android
  • 3
@3majmipiwo właśnie najlepsze jest to, że robią coraz większe regulacje w Unii, a zarazem otwierają rynki na żywność, która tych regulacji nie ma, więc o jakość jedzenia chyba nie chodzi, a biurokracja ma wykończyć małych graczy.
  • Odpowiedz
kipowrot
kipowrot
29.07.2025, 15:58:03 via Wykop
  • 3
Dobra luksusowe sprowadzamy z zachodu, dzięki temu nie musimy rozwijać technologii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Teol
Teol
Teol
29.07.2025, 12:21:24 via Wykop
  • 3
Mamy dużą produkcję, ale niestety nieefektywną. Przypłacamy ją ogromnym nakładem sil i środków w porównaniu z innymi krajami. Tu nie ma co się brandzlowac wielkością produkcji, tu trzeba się mechanizować, bo będziemy na przegranej pozycji nieważne z kim by UE miało umowę.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Dorota zginęła. Prokurator, która ją potrąciła, chroni immunitet
Dorota zginęła. Prokurator, która ją potrąciła, chroni immunitet
3697
162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
162-latek odzyskał kamienicę w Krakowie
3188
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
Pracownik Sebastiana M.: szef wiózł mnie 304 km/h swoim BMW
3100
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
W Warszawie budują kolejne muzeum poświęcone żydom.
3000
Śląska policja przyłapana na kłamstwie i zatajaniu informacji nawet przed sądem
Śląska policja przyłapana na kłamstwie i zatajaniu informacji nawet przed sądem
1612
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #ekonomia
  • #gospodarka
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia