Wpis z mikrobloga

Mirki, jadę z dziewczyną na emigrację do Niemcy, pracować na magazynie za 1200€ na miesiąc i powoli siada mi psycha, siedzimy w busie, droga do Berlina była całkiem spoko, bo jechaliśmy obok siebie, teraz po przesiadce już tak nie jest, bo jakaś stara alkoholiczka nie chciała się zamienić miejscami, bo cytuje "tu mam najwygodniej", ogólnie płakać mi się chcę i najchętniej to już bym wrócił do Polski, ale nie przez to, że nie zamieniła się z nami miejscami, tylko widzę, że wyjeżdżają ludzie sami po 50, tylko my jesteśmy tutaj młodzi, czuję się jakbym przegrał życie. Ale to jeszcze bym przeżył, najgorsze jest to, że namówiłem na to moją dziewczyne, która ma 19 lat i całe życie przed soba, a jedzie właśnie z dziadami w busie do pracy na magazynie.. No cholernie jest mi przykro jak na nią patrzę, bardzo mi zaufała, a ja teraz sam pękam i nie wiem co robić.. Moglibyście się podzielić swoimi doznaniami i historiami z emigracji? W jakim wieku wyjeżdżaliscie, czy też bez znajomości języka? Czy było trudno? Do mnie teraz dotarło, że ja nawwt do apteki ani sklepu nie wejdę.. Okropnie się boję, boję się że skrzywdzę osobę, która na to nie zasługuje i która jest dobra, w dodatku już wystarczająco skrzywdzona przez życie.. #emigracja #niemcy #pomocy #zycie #holandia #pracbaza
  • 158
@kaszana1404: Pierwszy komentarz to poprostu beka z tej sytuacji, bo i nadal uważam to za Bait XD

Czy myślisz, że ja siedzę i martwię się o jakąś randomowa pannę która na własną odpowiedzialność pojechała z mentalnym 13 latkiem za granicę? Cmon
@gendzi: Ja wyjezdzalem majac 21 lat, milem podobne odczucia. Ciezko bylo przez pierwsze 3 lata. Z czasem zmienicie robote na jakas normalna, tylko potrzeba czasu i kwestia nauki zawodu. Jest pelno kursow jezykowych, cos dla siebie znajdziesz. Uciekaj od jakis wielkich aglomeracji, bo tam zycie drogie, a i pensje nizsze. Masz jakis zawod?
@gendzi: nie wiem czy sam studiowales, ale wydaje mi sie, ze masz bledne przekonania na temat studiow. Po wiekszosci kierunkow, a w szczegolnosci popularnych wśród dziewczyn nie ma pracy jesli nie zalatwi jej tata/ciotka. Wiekszosc moich kolezanek z roku albo nie pracuje w zawodzie, albo wyjechala za granicę, tak samo jak twoja dziewczyna z tą roznicą, ze mialy juz 24 lata i gowno warty papierek. Wy po 5 latach bedziecie juz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gendzi: wrzuć na luz; obczaj jak wszystko działa - ile możesz zarobić z nadgodzinami, ile płacisz za mieszkanie i jak jest standard
Najlepiej uciekać na swoje a potem znaleźć pracę w usługach zamiast na magazynie - łatwiej podszkolić język :)
Jak się już ustatkujecie (po 3-4 miesiącu) rozejrzyj się za kursami - może uda Wam się załapać na kurs językowy albo jakieś przygotowanie do zawodu; ewentualnie poszukiwanie pracy na entry-level

Dacie
@gendzi: wyluzuj się. Nawet jak spędzisz tam trochę czasu to raczej krzywda ci się nie stanie, a gwarantuję że zbierzesz wiele expa życiowego który się przyda na kolejne levele.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W dodatku te stare baby gadaly między sobą, że za #!$%@? w życiu nie wyjechalyby pracować za 1400 euro.. dobija mnie to

@gendzi: Też bym za #!$%@? za takie drobne nie jechał.
@gendzi sam jechalem do roboty za 1200£ ale to bylo 17 lat temu prawie,stare baby maja racje..za ch... Bym nie pojechal za 1400 nawet, w amazonie z nadgodzinami tyle zarobisz jesli taxu nie placisz