Wpis z mikrobloga

Mirki, moj paszport byl wazny do 2019, za tydzien w srode mam wylot na malte, mialem tam leciec na dowod osobisty, ale niestety zostal zniszczony, zlozylem juz dzis wniosek o wydanie dowodu osobistego, ale pani w okienku poinformowala mnie, ze bedzie to trwac 2-3 tygodnie. Chcialem zlozyc dzis wniosek o paszport, ale pan w telefonie powiedzial mi, ze zeby zlozyc wniosek o paszport trzeba miec dowod, a moj niestety jest niewazny. Widzicie moze jakies wyjscie z tej sytuacji, ktore zagwarantuje mi, ze za tydzien w srode bede mogl leciec na malte?
#dowod #dowodosobisty #paszport #katowice #urzad
  • 217
xD dokument który ma być z założenia niepodrabialny i od ręki xD


@BajerOp: To jeden paszport drukują dwa tygodnie i dla każdego są indywidualne zabezpieczenia rozumiem? xD

Bo coś mi się wydaje, że wklepują dane w kompa, drukarka robi wziuuuu i mamy paszport z indywidualnymi numerami, danymi i być może zabezpieczeniami losowo dobranymi do danego numeru paszportu. Tylko #!$%@? biurokracja tyle trwa i są kolejki, które są między innymi przez tą
@Uvmeneal: raczej game over,
paszport mozesz dostac w trybie przyspieszonym tylko w uzasadnionym przypadku (np śmierć małżonka za granicą) albo masz starego w jakims ministerstwie.
na dowód osobisty też czeka się różnie może to być ponad tydzień albo 2-3 tygodnie - nie masz na to wpływu bo realizacja jest kilkuetapowa nikt z góry Ci nie zagwarantuje dostawy na konkretny dzień

jesli jakims cudem Ci sie uda miec nowy dowód to pamiętaj
Dołóż logistykę, uzupełnianie rejestrów i to że na ten paszport np dziś czeka 3mln ludzi


@BajerOp: 3 mln ludzi? Czyli codziennie jakaś 1/13 Polaków wyrabia paszport? Nie wydaje mi się. W #!$%@? ludzi nigdy nie miało paszportu i nigdy nie będzie mieć, to się przecież wyrabia raz na kilka lat. Więc wątpie, by mieli takie obłożenie.

Jaką logistykę? W jedną stronę dokumenty można wysłać cyfrowo - do #!$%@? od czegoś chyba