Wpis z mikrobloga

Mirki, moj paszport byl wazny do 2019, za tydzien w srode mam wylot na malte, mialem tam leciec na dowod osobisty, ale niestety zostal zniszczony, zlozylem juz dzis wniosek o wydanie dowodu osobistego, ale pani w okienku poinformowala mnie, ze bedzie to trwac 2-3 tygodnie. Chcialem zlozyc dzis wniosek o paszport, ale pan w telefonie powiedzial mi, ze zeby zlozyc wniosek o paszport trzeba miec dowod, a moj niestety jest niewazny. Widzicie moze jakies wyjscie z tej sytuacji, ktore zagwarantuje mi, ze za tydzien w srode bede mogl leciec na malte?
#dowod #dowodosobisty #paszport #katowice #urzad
  • 217
@rzeznia22: Po pierwsze to paszport to nie tylko kartka papieru, tylko bardzo ważny dokument, potwierdzający twoje obywatelstwo, dlatego nie drukuje się ich na zapas, żeby później tylko uzupełnić twoje dane. Po drugie, paszporty zawierają też mikroprocesor z danymi biometrycznymi, które też trzeba w nim uzupełnić. Dodatkowo trzeba się upewnić, że ty to ty, co wymaga komunikacji kilku systemów ze sobą, trzeba też mieć pewność, że nie masz aktualnie więcej niż jednego
Dodatkowo trzeba się upewnić, że ty to ty, co wymaga komunikacji kilku systemów ze sobą, trzeba też mieć pewność, że nie masz aktualnie więcej niż jednego paszportu itd. Serio jeżeli uważasz, że dokument o takim znaczeniu można wyprodukować na miejscu w urzędzie?


@Weretek: Na miejscu może nie - trochę przesadziłem, ale nadal nie rozumiem czemu to musi tyle trwać. Przecież weryfikacja człowieka dzisiaj i prześwietlenie go na wylot nie powinno być
@WutkaBXL: tylko rozmawialem z gosciem na infolinii i mowi mi, ze zeby wyrobic paszport tymczasowy to trzeba wylegitymwoac sie dowodem osobistym, a ja juz go nie mam, bo przy skladaniu wniosku o nowy dowod ten stary zostal dezaktywowany (czy jakkolwiek nazwac ta czynnosc xd)