Wpis z mikrobloga

Mirki, moj paszport byl wazny do 2019, za tydzien w srode mam wylot na malte, mialem tam leciec na dowod osobisty, ale niestety zostal zniszczony, zlozylem juz dzis wniosek o wydanie dowodu osobistego, ale pani w okienku poinformowala mnie, ze bedzie to trwac 2-3 tygodnie. Chcialem zlozyc dzis wniosek o paszport, ale pan w telefonie powiedzial mi, ze zeby zlozyc wniosek o paszport trzeba miec dowod, a moj niestety jest niewazny. Widzicie moze jakies wyjscie z tej sytuacji, ktore zagwarantuje mi, ze za tydzien w srode bede mogl leciec na malte?
#dowod #dowodosobisty #paszport #katowice #urzad
  • 217
@Uvmeneal spróbuj w swoim urzędzie gdzie składałeś wniosek o dowód złożyć podanie o przyspieszenie jego wyrabiania, napisz tam jak wygląda sytuacja. Na twoim miejscu też bym próbował już anulować lot i hotel by zwróć koszta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TurboDynamo: przyspieszony czyt. 2dni
Jak masz farta i wstrzelisz sie w konkretną partie druku w pwpw to moze dostaniesz w tydzień...
To nie jest jakis byle jaki papier, ktory moze byc wydany wg nastroju urzednika
@Uvmeneal może być ciężko bez dowodu tożsamości, powiedziałbym, że praktycznie szanse są zerowe. Jakbyś miał ważny dowód tożsamości, to by się dało tymczasowy paszport wyrobić, bo takie dają od ręki. Przyspieszenie wydania paszportu może nie pomóc, bo zależy to od drukarni w Warszawie. Dopytam czy na dezaktywowany dowód uda się coś załatwić (ucięli ci róg w dowodzie osobistym?)