Wpis z mikrobloga

@kaspil: to czy rower jest dobry czy nie głównie zależy od klasy osprzętu. A ten z kolei zależy głównie od ceny.
Więc jeśli zastanawiasz się między dwoma rowerami w podobnej cenie (które zapewne są na podobnym osprzęcie i o podobnej geometrii) to spokojnie możesz podjąć decyzję na podstawie koloru.
  • Odpowiedz
głównie zależy od klasy osprzętu.


@melba: a to jest najczęściej powtarzany mit!

przyswójcie raz na zawsze: PODSTAWĄ ROWERU JEST FRAMESET!
jeśli rama jest ujowa to najlepszy zestaw części nic nie zmieni!
  • Odpowiedz
@melba: choć pytanie wydaje się proste to nie ma na nie prostej odpowiedzi
mogę powiedzieć, że z tego zakresu jaki mnie interesuje to choćby: santa cruz, yeti, norco, prime, transsition, ibis ale też tacy wielcy gracze jak trek czy spec i pewnie wielu innych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@siona: chyba źle zrozumiałeś. Ja wiem ze trzeba sobie dobrać rodzaj roweru do tego jak mamy zamiar go użytkować i w związku z tym pewni producenci odpadają na starcie. Ale jeśli już wiem że chce rower xc to czy to będzie romet, merida, ktm czy btwin nie ma większego znaczenia, szczególnie jeśli to będą rowery z niższej półki.
  • Odpowiedz
@melba: nie
to ty oczekiwałeś innej odpowiedzi - takiej, która ci będzie pasowała.
w ramie liczy się geometria ale też sposób wykonania a w rowerach FS zastosowane rozwiązanie zawieszenia. owszem w tych z niższej półki różnice są mniejsze w kierunku do żadnych ale nie zauważyłem byśmy się ograniczali do low endu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@siona: no właśnie nie ma tak że któryś producent odstaje. Nawet te z decathlonu to bardo dobre maszyny (a stosunkowo tanie) tylko ze no jak tu wyglądać na rockriderze.
  • Odpowiedz