Wpis z mikrobloga

Mój pies wie skąd jest jego jedzenie, a ja często nie wiem skąd jest moje. To chore, że brakuje takiej informacji!
Kupuję psu szwedzką karmę Magnusson, gdzie producent deklaruje, że wszystkie składniki pochodzą ze szwedzkiego rolnictwa. Taka informacja o pochodzeiu powinna być na wszystkich produktach żywnościowych dla ludzi (i zwierząt). Nie tylko podany producent, nie tylko gdzie wyprodukowane, ale z jakiego kraju pochodzą składniki- każdy z osobna! Kupując chleb nie wiadomo skąd jest mąka, sól itd. Powinno być to uregulowane przez państwo. Np. ja nie chcę kupować produktów żywnościowych z Chin, od Arabów czy innych krajów 3 świata, więc to powinno być umieszczone na opakowaniach i obowiązkiem rządu jest wprowadzenie tego. Nie wiem jak to możliwe, ale wiele produktów żywnościowych nie ma nawet napisane gdzie są wyprodukowane, co w ogóle chore jest całkowicie.
Staram się kupować produkty ekologiczne, ale to oznaczenie "rolnictwo UE/rolnictwo poza UE" jest niczym, powinno być wyraźnie wyszczególnione co jest skąd.

#prawo #rolnictwo #zywnosc #zakupy #lidl #biedronka #ciekawostki #carrefour #pies #jedzenie #kuchnia #gotowanie #ekologia #swiat #polityka #szwecja #polska #norwegia
nowyjesttu - Mój pies wie skąd jest jego jedzenie, a ja często nie wiem skąd jest moj...

źródło: comment_16352346204v8ItfhXf3ecSCCZJUCxTq.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nowyjesttu: ja tam cenie arabskie rodzynki, czy chińską herbatę lub hiszpańskie cytrusy. Tak, zgadzam znakowanie pomogło by mi nie kupić przypadkiem polskiej cytryny.

W ikea to raczej chwyt marketingowy
I nie uważam że jest to super karma za tą cenę, na drugim miejscu zboża (mąką razowa to zboże ), i brak informacji co to za konkretnie świeże rozdrobnione mięso, może to być wymię z kopytami
  • Odpowiedz
@lukaschels: Jaka IKEA? Jaki chwyt marketingowy? Karma ma wszystkie składniki ze szwedzkiego rolnictwa, co jest napisane na opakowaniu przy składzie, na stronie internetiowej i dodatkowo jest państwowy znaczek "Från Sverige", potwierdzający, że wszystkie składniki są ze Szwecji. A co ma być na drugim miejscu jeśli nie zboża? Zresztą jest też Magnusson bezzbożowy. Szwecja natomiast ma jedne z najwyższych na świecie standardów dobrostanu zwierząt hodowlanych i jedno z najmniejszych w Europie
  • Odpowiedz