Wpis z mikrobloga

Czy rodzaj papy, jej jakość znacząco wpływa na dach?

Mąż chce wybrać jedną z droższych, gdzie w internecie można znaleźć papę o minimum połowę taniej. Ja natomiast wolę zacząć oszczędzać, samo drewno na konstrukcje wyjdzie 18tys, robota 6tys, muszę dokupić śrubki i papę wlasnie, a gdzie deskowanie i dachówka?

Takze Mirki i Mirabelki, nie raz mi pomogliście, tak jak z kablem - lepiej droższa czy nie ma co szaleć bo to jednak papa?

#budujzwykopem #budownictwo #budowadomu #kichiochpyta
PachneImbirem - Czy rodzaj papy, jej jakość znacząco wpływa na dach?

Mąż chce wybrać...

źródło: comment_1635227716OFVQKce31tqhQfG3E1gRnN.jpg

Pobierz
  • 82
@PachneImbirem: moim zdaniem mąż ma racje. Dach wykonaj solidnie, chyba ze na to przyjdzie gont, to wtedy trochę tańsza papa ale gont dobrej jakości. Kupisz gowno i za 5 lat zrobisz ta samą robotę ¯\(ツ)
@PachneImbirem: mąż ma racje


@goedenavond to jest taki zwrot, który nigdy nie przeszedł mi przez gardło ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Miałem już w sumie nie odpisywać bo twój post to bardziej walka o atencje niż pytanie, ale tym razem chyba jednak to stwierdzenie jest prawdziwe.

Odpisałaś mi, że nie wiesz czy papa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PachneImbirem: jak pisali poprzednicy - dach jest #!$%@? do poprawek i do roboty potem, więc lepiej dać więcej (a najlepiej to od razu w dachówkę iść) i mieć spokój, niż kupować jakieś paści "bo jest", a porem po 10 czy 15 latach corocznie się zastanawiać "czy będzie nas stać na remont dachu i czy nic nie cieknie?". Chociaż sprawdzać, czy na strychu nie ma niespodzianek i tak proforma warto raz za
korelaty i s


@tomszczyk @PachneImbirem: papa jest potrzebna wyłącznie do tego żeby zabezpieczyć dom na dłużej niż miesiąc bez docelowego pokrycia dachówką. Zawsze odradzam krycie dachu papą. Jest to jeden z największych zbędnych kosztów na budowie. Praktykowane papy na dachu jest reliktem PRL. Żaden system dachowy nie wymaga takiej warstwy na deskowaniu. Moja rada: pieniądze zaoszczędzone na papie przeznaczyć na krycie dachwówką i zrobić to najszybciej jak się da. Dach można
@PachneImbirem: Nie słuchaj wykopków którzy mówią, że papa nie ma znaczenia. Ma i to duże. Mało tego, nie chodzi o to czy tania czy droga. Mało ludzi w ogóle ma wiedzę w tym temacie, więc nawet nie pytaj o porady na składach lub budowlańców, nawet pewnie Twój kierownik budowy nie będzie miał wiedzy w tym temacie, bo to w większości ludzie bez fachowej wiedzy akurat w tym zakresie, bo rzadko ktoś