Wpis z mikrobloga

Czy rodzaj papy, jej jakość znacząco wpływa na dach?

Mąż chce wybrać jedną z droższych, gdzie w internecie można znaleźć papę o minimum połowę taniej. Ja natomiast wolę zacząć oszczędzać, samo drewno na konstrukcje wyjdzie 18tys, robota 6tys, muszę dokupić śrubki i papę wlasnie, a gdzie deskowanie i dachówka?

Takze Mirki i Mirabelki, nie raz mi pomogliście, tak jak z kablem - lepiej droższa czy nie ma co szaleć bo to jednak papa?

#budujzwykopem #budownictwo #budowadomu #kichiochpyta
PachneImbirem - Czy rodzaj papy, jej jakość znacząco wpływa na dach?

Mąż chce wybrać...

źródło: comment_1635227716OFVQKce31tqhQfG3E1gRnN.jpg

Pobierz
  • 82
@PachneImbirem Co do zasady to oszczędzać można na rzeczach, które potem łatwo wymienić. Jakikolwiek element konstrukcji dachu do takich nie należy. Tam trzeba kłaść jak najlepszą jakość i bardzo pilnować, żeby Ci nikt wykonania nie spieprzył. Bo potem ja cokolwiek się dzieje z dachem to jest katastrofa.
papa to dobrze, bo jest to trwalsze i bezpieczniejsze rozwiązanie niż membrana.


@kthxb: można również cały dom zbudować z żelbetu, bo jest bardziej trwały niż np. porotherm ale po co? Membrana bez deskowania jest to sprawdzony sposób budowy dachu. Prawidłowo zrobione jest wystarczająco wytrzymałe na długie lata. Jedyny sens jest wtedy, gdy dach miałby być długo odsłonięty.
@PachneImbirem: u mnie w domu w tym roku był dach nowy budowany. Ojciec tak jak zawsze oszczędnie wszytsko tak tym razem kupił dużo droższe, lepsze jakieś folie i inne takie, i sami budowlańcy mówili, że mega różnica na plus jest w porównaniu do tej taniej wersji. Także warto dopłacić, być może będzie z tego kilka lat więcej żywotności budowy.
@PachneImbirem: zastanawia mnie tylko sens papy, skoro będzie dachówka. Normalnie bym poleciał folia, laty i kontrlaty a na to dachówka. Od środka ładnie wszystko wełna zawalić, znowu zafoliowac, i regipsy czy tam OSB i już po sprawie. Jesli wszystko będzie wykonane dobrze to nie ma nawet jedna kropla deszczu przecieknac. W rodzinie zrobiliśmy już tak 4 domy i nikt jak do tej pory się nie skarży