Wpis z mikrobloga

Czy rodzaj papy, jej jakość znacząco wpływa na dach?

Mąż chce wybrać jedną z droższych, gdzie w internecie można znaleźć papę o minimum połowę taniej. Ja natomiast wolę zacząć oszczędzać, samo drewno na konstrukcje wyjdzie 18tys, robota 6tys, muszę dokupić śrubki i papę wlasnie, a gdzie deskowanie i dachówka?

Takze Mirki i Mirabelki, nie raz mi pomogliście, tak jak z kablem - lepiej droższa czy nie ma co szaleć bo to jednak papa?

#budujzwykopem #budownictwo #budowadomu #kichiochpyta
PachneImbirem - Czy rodzaj papy, jej jakość znacząco wpływa na dach?

Mąż chce wybrać...

źródło: comment_1635227716OFVQKce31tqhQfG3E1gRnN.jpg

Pobierz
  • 82
@PachneImbirem co tak tanio robocizna? Ile metrów? Ile papa ma leżeć sama? Na podkładzie ogólnie nie warto oszczędzać, tym bardziej przy dachowce która nie jest idealna.


Tanio, bo w sumie Cieśla przypadkiem. Poprzedni chciał więcej ale od września trzy razy matka mu zmarła - we wrześniu miał wejść robić. Dobry kumpel ma kumpla co zajmuje się dachami, zadzwonił, załatwił i w sumie czekamy tylko na drewno z tartaku i wchodzi. Umowa spisana,
PachneImbirem - > @PachneImbirem co tak tanio robocizna? Ile metrów? Ile papa ma leże...

źródło: comment_1635228385PojSQJh4BSTuCadBCPpPEe.jpg

Pobierz
@PachneImbirem sam wprowadziłem się do domu 3 miechy temu, wybudowany metodą gospodarczą (miałem ekipe tylko do dachu, tynków i wylewek). Mam dach deskowany, na to membrana i dachówka. Zastanawia mnie zasadność kładzenia papy na deskowanie, wg mnie zbędny koszt.
Doradził bym tak, kupcie najtańszą pape bo i tak idzie na to dachówka. Dobrą pape daję się na płaskie dachy bo na nią będzie bezpośrednio świecić słońce, będzie padało,zmiany temperatur itd.
Tak jak