Wpis z mikrobloga

@ziemniag: a nikt nie zwróci uwagi na problem który to powoduje? Ogólnie samochody są dla ludzi i są bardzo przydatnym wynalazkiem. U mnie w mieście w ciągu roku opłaty za parkowanie wzrosły około pięciokrotnie. Dodatkowo wydłużyły się godziny płatne, z 9-17 jest 8-20 i na dodatek w weekendy. Mandat za brak kwitu wzrósł z 30zl na 200zl. To jest dopiero po*ebane Rozszerzyli strefy platne poza centrum i jeszcze likwidują wiele parkingów.
@paragony: a może popatrz na przyczynę pierwotną? A mianowicie liczba samochodów jest dużo dużo większa niż np 20 lat temu. Różne części miast były "projektowane" 100-20 lat temu. Nikt nie brał pod uwagę tego, że w przyszłości dosłownie każdy będzie miał samochód.

Rozwiązaniem problemu jakiego szukasz to komunikacja miejska - ona rozwiązuje Twoje problemy z brakiem miejsc parkingowych, tudzież ich ceną.
Ale tak swoją drogą te miejsca na elektryki to jakiś żart. Infrastruktura jest bardzo droga (nie tylko wydzielona część placu, ale sam kabel i elektronika), a zysk z tego żaden, tylko zajmuje miejsce i wywalana jest kasa w błoto.
@ziemniag: ten portal to jest takie gówno.
Łatwo można obsmarować komuś dupę gdy ten nie może się bronić.

Ja raz miałem podobną sytuację, gdzie ludzie brechtali się z mojego auta na spotted - że zaparkowałem na 2 miejscach.
Tylko nikt nie wziął pod uwagę tego, że jak przyjeżdżałem pod sklep, to połowa aut było zaparkowane z "przesunięciem" tak że połową wchodziły na drugie miejsce parkingowe.

Ja siedziałem w sklepie długo i
@quizonmyface: komunikacja miejska jest, powolna (dojśćie na przystanki, przesiadki, czekanie na pojazd, uzależnienie od rozkładu jazdy, wolna jazda, zahaczanie o punkty w których nie musisz być, brak możliwości wybrania szybszej trasy, ograniczenia godzinowe), nie wygodna, niebezpieczna (zbiry i patusy) i tak dalej. Jak trzeba zabrać kurtkę i laptopa to też jest problem gdzie to trzymać. Tu za gorąco tu za zimno. Jak chodziłem na studia to komunikacja miejska dojazd na uczelnię